×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. februāris, 2014
Drukāt

Par Jāni Stradiņu – fotogrāfijās (2)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Latvijas Universitātē 10. februāra vakarā atklās akadēmiķa Jāņa Stradiņa jubilejai veltītu fotoizstādi, liecina informācija portālā LU.lv.

Izstādeās autori ir Gunārs Janaitis, Gatis Vanags, Andra Mangale un Toms Grīnbergs, tajā atspoguļots akadēmiķa krāsainais mūža gājums, zinātniskā darbība un arī pērn atzīmētais jubilejas gads un tam veltītie pasākumi.

“Ir cilvēki, kas daudz zina, un ir oriģināli domājoši cilvēki. Abas šīs īpašības reti savienojas vienā personā. Man liekas, ka Jānis Stradiņš ir šis retais izņēmums – cilvēks ar enciklopēdiskām zināšanām un erudīciju un vienlaicīgi ar oriģinālu un atvērtu skatu uz notiekošo Latvijā un pasaulē. Par to mēs viņu gan mīlam, gan cienām,” par akadēmiķi J. Stradiņu saka Latvijas Universitātes rektors, prof. Mārcis Auziņš.

Plašajā ekspozīcijā iekļautas fotogrāfijas, kas ataino Jāņa Stradiņa izglītības ceļu, darbību Latvijas Organiskās sintēzes institūtā, Latvijas Zinātņu akadēmijā, Latvijas Bankas Monētu dizaina komisijā, kā arī aktīvu līdzdalību mūsu valstij vitāli izšķirīgos notikumos. Nozīmīga vieta atvēlēta jubilejas konferences “Zinātnes un kultūras mijiedarbība Latvijā un pasaulē”, kas notika 2013. gada 10. decembrī, atspoguļojumam.

Akadēmiķis, ķīmiķis un zinātnes vēsturnieks Jānis Stradiņš, kurš pērn svinēja savu 80 gadu jubileju, ir Latvijas Organiskās sintēzes institūta Fizikāli organiskās ķīmijas laboratorijas dibinātājs, bijušais Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents, valsts pētījumu programmas “Nacionālā identitāte” vadītājs un daudzu Latvijas zinātnei veltītu pētījumu autors. 1995. gadā viņam piešķirts valsts augstākais apbalvojums – Triju zvaigžņu ordenis.
Izstādes atklāšanā piedalīsies Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāta priekšsēdētājs akadēmiķis Jānis Stradiņš, Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis, M. Auziņš, Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors Ivars Kalviņš un komponists maestro Raimonds Pauls. Aicināti visi interesenti.

Izstādi LU 5. auditorijā, 2. stāvā varēs apskatīt tikai dažas dienas – līdz 14. februārim.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Patiess prieks par Jāni Stradiņa kungu! Lai Dievs dod stipru veselību un neapsīkst enerģija ieplānoto darbu veiksmīgai paveikšanai!

  2. Izcils cilvēks!Lai veselība ilgus gadus!

Draugiem Facebook Twitter Google+