×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. augusts, 2015
Drukāt

“Rīgas satiksmei” par maldināšanu – 6000 eiro sods (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) piemērojis Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” 6000 eiro naudas sodu par normatīvajiem aktiem neatbilstošas reklāmas sniegšanu un negodīgas komercprakses īstenošanu. Taču lēmums ir pārsūdzēts tiesā.

PTAC izvērtēja “Rīgas satiksmes” 2015. gada sākumā veikto reklāmas kampaņu par sabiedriskā transporta tarifu paaugstināšanu un konstatēja Reklāmas likuma un Negodīgas komercprakses aizlieguma likuma pārkāpumus. PTAC konstatēja ētikas normu pārkāpumu, kā arī reklāmā sniegtu nepatiesu informāciju, piemēram, vides reklāmās sniegtu apgalvojumu: “Latvijas valdība kopš 2009. gada vairs nepiedalās galvaspilsētas sabiedriskā transporta finansēšanā”, kas saskaņā ar Satiksmes ministrijas sniegto informāciju nav patiess – finansējums ticis samazināts, bet ne apturēts. Vairākās reklāmās PTAC konstatēja, ka patērētājam būtiska informācija tiek noklusēta vai pasniegta neskaidri. Piemēram, reklāmā, kurā sniegta informācija, ka “pasažieris, kuram katru dienu uz darbu ir jābrauc ar vienu transporta veidu”, var iegādāties mēneša biļeti par 30 eiro, noklusēts, ka šāda cena piemērojama tikai tad, ja pasažieris brauc tikai vienā konkrētā maršrutā, nevis visos viena transporta veida maršrutos. Atsevišķās reklāmās tika veikts “Rīgas satiksmes” biļešu cenu salīdzinājums ar biļešu cenām citās Eiropas galvaspilsētās. PTAC konstatēja, ka šajās reklāmās tiek salīdzināti pēc būtības dažādi produkti, t. i., vienreizēja brauciena biļetes ar laika biļetēm, kas sniedz patērētājiem daudz plašākas iespējas. PTAC konstatēja patērētāju maldināšanu, radot patērētājiem maldinošu iespaidu par cenu salīdzinājumu dažādās Eiropas galvaspilsētās.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Interesanti,kāds sods būtu piemērojams valdībai,kas nemitīgi reklamējas ar tādu un šitādu lēmumu pieņemšanu,bet nevienu nepilda(solījumi arī ir koalīcijas partiju reklāma)
  NODOKĻU SAMAZINĀŠANA
  MINIMĀLĀS ALGAS PAAUGSTINĀŠANA utt
  Tukša savas labestības reklāma Ušakaovsv daudz ko izdazrītu,ja valdība skaudībā nedarītu visādus aizliegumus

  • nodokļu maksātajs Atbildēt

   Lai Ušakovs izdara no savas naudas, nevis no manējs, bet tu sāc darba laikā strādāt, tad nebūs jāraud par mazo algu.

Draugiem Facebook Twitter Google+