Viedokļi
Aptaujas

Vai jums ir saprotams, cik lielu algas pielikumu saņemsiet, sākot ar 2018. gadu? 5

Foto – Shutterstock

Jānis Bicāns, P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas nieru transplantologs: “Pieaugs nevis alga, bet nespēja strādāt, jo Latvijas Transplantoloģijas centrs patlaban tiek reorganizēts un līdz ar to samazinās darba apjoms. Reāli par algas pielikumu var runāt tad, ja tiek palielināta samaksa par stundas likmi. Patlaban man maksā 5,5 eiro par stundas likmi pirms nodokļu nomaksas, un tā ir niecīga summa. Līdz šim neviens mūs nav informējis, vai no nākamā gada šī summa būs lielāka. Atalgojumi sarūk, jo mums vairs nav atļauts strādāt 1,5 slodzes jeb 260 stundas mēnesī, drīkstam strādāt 230 stundas mēnesī.”

 

Artis Stuburs, Madonas slimnīcas valdes priekšsēdētājs: “Veselības ministrija sola, ka ārstiem algas lēciens vidēji būšot par 40 procentiem. Zinu, ka ministrijas nav vienojušās, kādā veidā papildu finansējumu novirzīt līdz ārstniecības iestādēm. Manuprāt, vajag to novirzīt katrai ārstniecības iestādei atsevišķi, noslēdzot līgumu ar Nacionālo veselības dienestu (NVD). Šī līgumu sistēma ir balstīta uz gabaldarbu – cik izdara, tik samaksā. Vienīgi slimnīcas tuberkulozes māsai un diabēta māsai ir cietā alga. Taču, ja algas daļu liks veselības aprūpes pakalpojumu tarifos, tad šaubos, ka tā nokļūs līdz katram mediķim, jo pakalpojumu apjomi, ko nosaka, piešķirot kvotas, nav saskaņoti ar slimnīcas spējām.”

 

Juris Vidiņš, Viļānu slimnīcas iekšķīgo slimību speciālists: “Par algu pielikumu man nav nekādas skaidrības. No masu medijiem tikai esmu uzzinājis, ka darba samaksas paaugstināšanai nākamgad papildus grasās novirzīt 80 miljonus eiro, ko iegūs, paaugstinot sociālās apdrošināšanas iemaksas par procentpunktu. Personīgi es par savu mēneša atalgojumu nesatraucos – saņemu 700 eiro, un, ja pieliks vēl 40%, kā sola, tad būs gandrīz tūkstotis eiro pirms nodokļu nomaksas. Manuprāt, algas daļa būtu jāiekļauj tarifā.”

LA.lv