Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
20. aprīlis, 2015
Drukāt

Par sievietēm caur tekstilmākslu: izstāde “WonderWoman Art Bra”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 24. aprīļa līdz 7. jūnijam, 5. Rīgas starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles laikā, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma viesizstāde “WonderWoman Art Bra”, kurā sabiedrībai un sievietēm aktuālu tematiku risinās mākslinieces no Latīņamerikas valstīm: Kostarikas, Dominikānas Republikas, Nikaragvas, Gvatemalas, Urugvajas, kā arī Spānijas un Kanādas, informēja mākslas zinātniece Velta Raudzepa.

Raudzepa stāsta, ka “WonderWoman Art Bra” nav vienkārša mākslas izstāde. Tai piemīt sociāli aktīvs raksturs, tā ir izstāde-akcija cīņai par sievietes tiesībām un veselību. Projektā piedalās četrdesmit mākslinieces no Centrālamerikas valstīm – Kostarikas, Nikaragvas, Urugvajas, Dominikānas Republikas, Gvatemalas, kuru radošās pozīcijas atbalsta domubiedres Kanādā un Spānijā.

Ekspozīcijas galvenie saturiskie akcenti runā par sievieti plašā diapazonā: no tās pamatsūtības – būt mīlošai sievietei, mātei un pavarda turētājai – līdz pasaulē šobrīd ļoti asai, bieži noklusētai un mākslā maz afišētai tēmai: varmācībai pret sievieti, vardarbībai ģimenē un tiem pārdzīvojumiem, ko sievietei jebkurā valstī, jebkurā kontinentā izraisa vārdi – krūts vēzis.

Visus konceptuālos darbus vieno simboliskā krūštura forma, pārsteidzot skatītāju ar Centrālamerikas kultūrām raksturīgo krāsu un emociju vitalitāti, kā arī daudzveidīgo materiālu spektru.

Izstāde “WonderWoman Art Bra” tika veidota īpaši Rīgai, ņemot vērā 5. Rīgas starptautiskās triennāles kopējo tematisko devīzi “Daudzveidība vienotībā / Diversity&Unity”.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+