Latvijā
Kriminālziņas

Par viltotas kafijas realizāciju aizturētas divas personas1

Foto Valsts policija

Šī gada maija beigās aizdomās par sabiedrībā populāra kafijas produkta preču zīmes nelikumīgu izmantošanu, zīmes viltošanu, viltotas zīmes apzinātu izmantošanu un viltotas kafijas izplatīšanu lielā apmērā likumsargi aizturēja divas personas. Noziedzīgo nodarījumu rezultātā kafijas preču zīmes tiesību īpašniekam tika nodarīts materiālais kaitējums vairāk nekā 500 000 eiro vērtībā, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

Pagājušā gada jūnijā VP uzsāka kriminālprocesu par preču zīmes, preču vai pakalpojumu citādas atšķirības zīmes vai dizainparauga nelikumīgu izmantošanu, zīmes viltošanu vai viltotas zīmes apzinātu izmantošanu vai izplatīšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā vai, ja ar to radīts būtisks kaitējums ar likumu aizsargātām personas interesēm, vai, ja to izdarījusi organizēta grupa. Likumsargi aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturēja divas personas brīdī, kad iespējamie vainīgie vienojās ar pircēju par jaunas kafijas partijas pārdošanas darījuma nosacījumiem.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros tika veiktas vairākas kratīšanas Rīgas reģionā, izņemot vairākus datu nesējus, kafijas iepakojumus, bundžas, zīmola uzlīmes, paliktņus un cita veida produkciju, kas bija paredzēta kafijas fasēšanai un reklamēšanai. Tāpat tika konstatēta dokumentācija par kafijas produkcijas realizāciju ilgākā laika periodā.

Izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja, ka saražoto produkciju bija plānots eksportēt uz Lielbritāniju un citām Eiropas Savienības valstīm, taču Latvijā konkrētās kafijas tirdzniecība netika paredzēta. Lai novērstu noziedzīgo nodarījumu, VP amatpersonas sadarbojās arī ar kolēģiem no citām Eiropas Savienības valstīm.

Galerijas nosaukums

Vienai no aizturētajām personām tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Savukārt otrai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.
Tāpat tika uzsākts kriminālprocess par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskai personai, kā arī uzlikts arests uzņēmuma aktīviem vairāk kā 200 000 eiro apmērā.

Izmeklēšana uzsāktajā kriminālprocesā turpinās.

LA.lv