×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. septembris, 2013
Drukāt

Parasta diena, bet sviedri līst aumaļām

sviedri4

Lasītājs jautā: “Šķiet, esmu vesels, taču pēdējā laikā pastiprināti svīstu. Vai tomēr būtu pamats uztraukties par veselību? Ko iesākt, ja parastie pretsviedru līdzekļi nepalīdz?”


 

Ļoti izteiktas un apgrūtinošas svīšanas gadījumā jāveic izmeklējumi – kardiogramma, plaušu rentgens, jāpārbauda vairogdziedzera darbība, cukura līmenis asinīs. Visbiežāk šādas problēmas iemesls meklējams endokrīnajā sistēmā, piemēram, to var veicināt vairogdziedzera pastiprināta darbība, kaut arī citu pazīmju nav. To mēdz izraisīt sirds mazspēja, tuberkuloze, nieru un daudzas citas slimības. Šajā gadījumā svīšanu var mazināt, novēršot tās iemeslu. Bieži vien sviedru plūdu cēlonis ir nervu sistēmas darbības traucējumi, kad var palīdzēt nomierinoši līdzekļi, teic dermatologs Raimonds Karls.

Plaukstu, padušu un pēdu svīšanu iespējams ierobežot mākslīgi uz 3–4 nedēļām ar alumīniju saturošiem līdzekļiem, kas bloķē sviedru dziedzeru izvadkanālus. Botulīna toksīna injekcijas līdz pusgadam kavē nervu impulsu pārvadi no nervu kūlīšiem uz sviedru dziedzeriem. Uz tikpat ilgu laiku problēmu var novērst, veicot sviedru dziedzeru ķirurģisku operāciju.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+