Pasaulē
Eiropa

Parīzes mērs aicina aizliegt melno feministu festivālu, kur liegta ieeja baltajiem 16

Foto EPA/LETA

Francijas galvaspilsētas Parīzes mērs Anna Idalgo svēdien aicināja aizliegt melno feministu festivālu šajā pilsētā, jo tajā ir liegta ieeja baltajiem cilvēkiem.

Njansapo Festivāls, kuru paredzēts rīkot no 28. līdz 30.jūlijam kādā no Parīzes kultūras centriem, tiek reklamēts kā “Eiropas mēroga pasākums, kura saknes ir melno feminismā un aktīvismā”.

Saskaņā ar festivāla interneta vietnē rakstīto četras piektdaļas no šī pasākuma telpas būs rezervētas “melnajām sievietēm”. Vēl kāda festivāla telpas daļa būs rezervēta “melnajiem cilvēkiem” neatkarīgi no dzimuma, bet cita telpas daļa būs “atvērta visiem”.

Idalgo, kas ir Sociālistu partijas biedre, tviterī paziņoja, ka viņa stingri nosoda “šī pasākuma, kas liegts baltajiem cilvēkiem”, organizēšanu.

“Es aicinu aizliegt šo festivālu,” paziņoja Idalgo, piebilstot, ka viņa arī patur tiesības “tiesiski vajāt organizatorus par diskrimināciju”.

Festivālu ir stingri nosodījušas arī Francijas antirasisma un antisemītisma organizācijas.

Organizācija “SOS Racisme” nosauca šo pasākumu par “kļūdu, pat riebīgu lietu, jo tas ieslīgst etniskā nošķirtībā, savukārt antirasisms ir kustība, kas tiecas pārvarēt rasu robežas”.

Starptautiskā līga pret rasismu un antisemītimu (LICRA) paziņoja, ka amerikāņu pilsoņtiesību ikona “Rouza Pārksa kapā apgrieztos otrādi”.

Galēji labējās partijas “Nacionālā fronte” reģionālais līderis Valerāns de Senžists piektdien bija aicinājis Idalgo paskaidrot, kā Parīzē iespējams rīkot pasākumu, kurš “propagandē priekšstatu, kas ir kliedzoši rasistisks un antirepublikānisks”.

Kultūras centrs “La Generale”, kur paredzēts rīkot šo pasākumu, un to organizējošais kolektīvs “Mwasi” svētdien paziņoja, ka esot kļuvuši par “mērķi dezinformācijas kampaņai un ‘neīstām ziņām’, ko saskaņojuši visriebīgākie galēji labējie”.

LA.lv