×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. februāris, 2014
Drukāt

“Maidans” pilnībā kontrolē Kijevu; atkāpies parlamenta spīkers (Tiešraide) (2)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

People look at a police water cannon brought by protesters to the Indepencdence square in central Kiev on February 22, 2014. Ukraine's leader and opposition on Friday signed a deal to end the splintered country's worst crisis since independence after three days of carnage left nearly 100 protesters dead. President Viktor Yanukovych's dramatic decision to hold early elections and form a new unity government was met with caution by the tens of thousands gathered on central Kiev's main square for a protest that began exactly three months earlier. AFP PHOTO/ LOUISA GOULIAMAKI

Ukrainas parlamenta deputāts, Neatkarības laukumā izvietotās protestētāju nometnes komandants un pašaizsardzības vienību komandieris Andrejs Parubijs naktī uz sestdienu paziņojis, ka tā dēvētais Maidans savā kontrolē pārņēmis visu Kijevu. Savukārt parlamenta spīkers Vladimirs Ribaks sestdien lūdzis viņu atbrīvot no amata.

Vienlaikus viņš paziņoja, ka protestētāji Kijevas neatkarības laukumā pieprasa prezidenta Viktora Janukoviča tūlītēju atkāpšanos un pirmstermiņa vēlēšanu izsludināšanu.

Parubijs pavēstīja, ka pašaizsardzības vienības pārņēmušas visu valdības ēku kvartālu. Viena no pašaizsardzības spēku vienībām atrodas arī Ausgtākās Radas namā. Protestētāju iecēluši arī savu parlamenta ēkas komandantu.

Arī Ministru kabineta un prezidenta administrācijas ēkas apsargā pašaizsardzības vienību vīri.

Vienai no vienībām uzdots apsargāt arī Iekšlietu ministriju, un Parubijs paziņoja, ka visi godīgie miliči aicināti pievienoties pašaizsardzības spēkiem.

30 miliči jau pievienojušies vienībai, kas patrulē pie Ministru kabinets, pavēstīja Parubijs.

Pamatojoties uz veselības stāvokli, Ukrainas parlamenta spīkers Vladimirs Ribaks sestdien lūdzis viņu atbrīvot no amata, atklājot Augstākās Radas sēdi, paziņojis viens no viņa vietniekiem – Ruslans Košulinskis.

Pats Ribaks uz sēdi nav ieradies.

Par atkāpšanos paziņojis arī spīkera pirmais vietnieks Igors Kaļetņiks.

Tikmēr opozīcijā esošās partijas UDAR līderis Vitālijs Kļičko nācis klajā ar aicinājumu parlamentam sestdien balsot par rezolūciju, kurā prasīta prezidenta Viktora Janukoviča tūlītēja demisija.

“Mums, kā prasa to tauta, jāpieņem rezolūcija, aicinot Janukoviču nekavējoties atkāpties,” uzrunājot deputātus norādīja Kļičko. “Šodien parlaments ir vienīgais leģitīmais varas nesējs.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pēc pēdējām ziņam no ārvalstīm Janukovičs ar prezidenta lidmašīnu lidojuma uz Harkovu, mainīja lidojuma virzienu uz Turciju un pēc tam Sauda Arābiju. Sauda Arabija neļāva uz tiešo nolaisties, piespieda riņkot virs lidostas. Pēc tam novirzīja uz rietumu pusē lidostu, kur atļava nolaisties. Ka izrādījās šī lidosta bija ASV kara bažes lidosta. Kur palika Janukočš, nav ziņu. Kā min zinoši cilvēki, ASV CIP, caur satelītiem sekoja šim lidojumam un sagaidīšanai. Droši vien tuvākajā laikā būs skaidrāka informācija, jo to šodien nevar noslēpt.

  2. Ja būtu biedrs Bērija ar savu NKVD karaspēku,tad ātri tiktu nodibinātu vajadzīgā kārtiba.Laikam Putins galīgi neievēro vecās tradīcijas,bet varbūt maldos un viss vēl ir priekšā.

Draugiem Facebook Twitter Google+