×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. marts, 2014
Drukāt

Pasaules ūdens dienā Dabas muzejs izrādīs ūdens ēzelīti un upes micīti

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Dabas muzejā piektdien, 21.martā, un sestdien, 22.martā tiks atzīmēta Pasaules ūdens diena, kad sabiedrība aicināta aizdomāties par saldūdens resursu nozīmību un to ilgtspējīgu izmantošanu.

Šo aicinājumu pirms vairāk nekā 20 gadiem 22. martā izteica Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO). Latvijā Pasaules ūdens dienai veltīti pasākumi notiks jau astoņpadsmito gadu, informē Latvijas Dabas muzejā.

Muzejs piektdien no plkst. 14 līdz 16.30 un sestdien no plkst. 11 līdz 16 aicina atzīmēt Pasaules ūdens dienu kopā ar muzeja ekoloģi Lauru Grīnbergu. Speciāliste piedāvās aplūkot dažādus ūdens bezmugurkaulniekus, piemēram, ūdens ēzelīti, kas ļoti bieži sastopams upēs un ezeros, upes micīti – gliemezi, kas dzīvo uz ūdensaugiem un akmeņiem, un skorpionblaktis, kas elpošanai izmanto īpašu caurulīti.

Tāpat būs iespējams uzzināt, kas ir ūdens indikatoraugi, piemēram, raglape, kas aug netīros ūdeņos, bet, kā izrādās, var dzīvot arī akvārijos. Šim augam raksturīgas raga formas lapas, pateicoties kurām tas ieguvis savu nosaukumu. Interesentiem būs iespēja uzdot jautājumus par ūdens ekoloģiju un piesārņojumu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +23.7
Alūksne +21.1
Daugavpils +23
Saldus +24.5
Liepāja +25.7
Jelgava +25.1
Ventspils +16.2
Limbaži +22
Madona +23.3
Rēzekne +22.2
Draugiem Facebook Twitter Google+