Apbrīno

Pašmāju mūziķi sešās stundās rada pasaules līmeņa dziesmas 16

Foto – Rolands Rekke

Veiksmīgi noslēgusies pirmā “RIGaLIVE” dziesmu rakstīšanas nometne, ar pašmāju un viesu dalību. Tikai sešās stundās tika radītas astoņas dziesmas, kuras ieguva īpaši labu atzinību no starptautiskajiem mūzikas industrijas pārstāvjiem.

Kā iepriekš ziņots, tad 6. un 7. septembrī Rīgā, notiek izglītojošs un izklaidējošs pasākums: darbnīcas-meistarklases un lekcijas industriju dalībniekiem, kā arī koncerti ar pašmāju un ārvalstu mūziķiem – RIGaLIVE, ko organizē Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports.

RIGaLIVE dziesmu rakstīšanas darbnīcām pieteicās vairāk kā četrdesmit pašmāju un ārvalstu dalībnieki, savukārt pēc atlases tika izveidotas 8 darba grupas, kurās piedalās 3 – 4 dalībnieki: mūzikas autors, izpildītājs un producents. Starp pašmāju dalībniekiem atrodami jau pieredzējuši autori , producenti un izpildītāji – Dons, Justs, Aminata, Kaspars Ansons, Arnis Račinskis, Jānis Aišpurs, Markus Riva un citi, bet no ārvalstu dalībniekiem starp citiem viesiem jāpiemin – Noep no Igaunijas, kas ir izpelnījies starptautisku atzinību un ir vairākkārt uzstājies arī Latvijā.

“Tikai sešās stundās radīt tik augsta līmeņa skaņdarbus ir īpaši novērtējams talants un spējas,” par mūziķu veikumu izsakās Sony Music pārstāvis Mikko Tukiainen, kurš ir pieaicināts, lai noklausītos katras dienas veikumu starptautiskās mūzikas industrijas kontekstā.

Pēc dalībnieku izvēles, radītās dziesmas tiks iesniegtas „Supernova 2018” un Lietuvas „Eirovīzija 2018” konkursiem. Sākot no nākamās nedēļas tiek izsludināta pieteikšanās darbnīcai.

LA.lv