Mobilā versija
-2.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
16. oktobris, 2014
Drukāt

Pasniegs Čaka piemiņas nozīmītes

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 21. oktobrī plkst. 18 Latvijas 1. Rokkafejnīcā notiks Aleksandra Čaka piemiņas nozīmītes pasniegšanas ceremonija un dzejas krājuma “Debesu dāvana” atvēršanas svētki, portālam LA.lv pavēstīja Čaka memoriālā dzīvokļa-muzeja direktore Antra Medne.

Pasākumā piedalīsies aktieris Mārtiņš Vilsons, kā arī mūziķi Valters Frīdenbergs un Dāvis Ābrams.

Pirmo reizi Aleksandra Čaka piemiņas nozīmītes tika pasniegtas 2012. gadā dzejnieka piemiņas saglabātājiem. Tā ir pateicība tiem cilvēkiem, kuri daudzu gadu garumā rūpējušies par dzejnieka piemiņas saglabāšanu katrs savā vietā – pētnieciskajā darbā, skolā, muzejā, žurnālistikā vai izdevējdarbībā. Nozīmītes tiek pasniegtas par čakisku līdzdomāšanu, jaunradi un Aleksandra Čaka gara stiprināšanu.

Pasākuma ietvaros atvērs arī dzejas krājuma “Debesu dāvana” atvēršanas svētki. To izdevis Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Aleksandra Čaka memoriālais dzīvokli-muzejs. Savulaik, dzejniekam šis dzejoļu krājums tapis nepilna pusgada laikā – 1943. gadā no 14. aprīļa līdz 4. oktobrim, un veltīts mīlestībai – dzejnieka mūzai Mildai Grīnfeldei, kura Aleksandru Čaku uzskatīja par viskrāšņāko varavīksni. Divas spilgtas personības satikās 2. Pasaules kara laikā un kādu brīdi šai pasaulē gāja blakus.

Mīlestības iespaidā radās dzeja, kura dzejnieka dzīves laikā tā arī netika izdota dzejas krājumā. Pirmo reizi tā izdota tika 1980. gadā izdevniecībā “Liesma”, vēlāk iekļauta Aleksandra Čaka “Kopotajos rakstos”.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+