Foto – Stock.xchng

Pauž bažas par matemātikas zināšanu pasliktināšanos 0

Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultātes mācībspēki pauduši bažas, ka nosakot tikai minimālo mācību stundu skaitu, kritīsies skolēnu zināšanu līmenis, aģentūrai BNS pavēstīja LU asociētais profesors Jānis Buls.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Viedoklis
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā
Lasīt citas ziņas

Vēstulē, kas nosūtīta arī ministru prezidentam Valdim Dombrovskim un izglītības un zinātnes ministram Robertam Ķīlim minēts, ka saistībā ar reflektantu matemātiskās sagatavotības līmeņa krišanos, nereti ar matemātiku saistītās programmās studenti studijas pārtrauc jau pirmajā mācību gadā – tādēļ, ka trūkst pamatzināšanu, kā arī tādēļ, ka jaunieši nav raduši patstāvīgi strādāt un loģiski spriest – tās ir lietas, kas tieši matemātikas stundās skolā esot jāiemāca.

“Matemātika ir viens no svarīgākajiem, bet arī sarežģītākajiem mācību priekšmetiem. Samazinot mācību stundu skaitu, priekšmeta apguve neuzlabosies. Mūsu pieredze darbā ar reflektantiem rāda, ka pēdējos gados Latvijas Universitātē tiek novērota reflektantu matemātiskās sagatavotības līmeņa pazemināšanās tendence,” pauž LU Fizikas un matemātikas fakultātes pārstāvji.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņi arī norāda, ka, piemēram, sūtot bērnu 1.klasē, vecāki nezina, kādus mācību sasniegumus uzrādīs viņu bērns un kuri mācību priekšmeti bērnam padosies labāk, tāpēc specializācija nav iespējama.

Jau vēstīts, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosinājusi noteikt tikai minimālo stundu skaitu. Izmaiņas skars mācību priekšmetu un mācību stundu plānus, negrozot pamatizglītības mācību priekšmetu standartu. IZM norāda, ka tādējādi tiks stiprināta skolu autonomija, jo pati iestāde varēs izlemt, kā papildināms mācību stundu skaits, nepārsniedzot mācību stundu slodzi nedēļā.

Saskaņā ar noteikumu projektu matemātikas mācīšanai pirmajās trijās klasēs tiek paredzētas vismaz trīs mācību stundas nedēļā, bet no 4.klases līdz 9.klasei – četras mācību stundas nedēļā.

Ministrijas rosinātās izmaiņas attiecas uz 2014./2015.mācību gada.

Tās arī paredz, ka pirmo svešvalodu bērni sāk apgūt no 1.klases. Pašlaik svešvalodu apguve valsts pamatizglītības standartā noteikta no 3.klases.

Noteikumu projekts vēl būs jāskata valdībā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.