×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. februāris, 2015
Drukāt

Pavasarī rīkos plenēru pazīstamā fotogrāfa Jāņa Gleizda piemiņai

Foto: Jānis GleizdsFoto: Jānis Gleizds

Godinot izcilā fotogrāfijas klasiķa, Rēzeknes novadā dzimušā fotogrāfa Jāņa Gleizda (1924-2010) piemiņu, Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar Latgales fotogrāfu biedrību šogad rīko vairākus pasākumus, kuros piedalīties aicināti profesionāli fotogrāfi un foto entuziasti no visas Latvijas, LA.lv uzzināja pašvaldībā.

Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Madara Ļaksa stāsta, ka pasākumu cikls sāksies 22. maijā ar foto plenēru Jāņa Gleizda dzimtajā Ilzeskalna pagastā, Nautrēnu pagastā, kur leģendārais fotogrāfs mācījies skolā, un citos apkārtnes pagastos. Tāpat plenēra laikā plānotas dažādas lekcijas, prezentācijas un diskusijas par daudzpusīgo foto mākslu.

Kā pastāstīja plenēra idejas autors un organizators Igors Pličs, ir gaidīti arī fotogrāfi, kuri pārējiem amata brāļiem vēlētos rādīt prezentācijas un lasīt lekcijas par dažādām ar fotogrāfiju saistītām tēmām, piemēram, “Ainava”, “Portrets”, “Sadzīves fotogrāfija” un citām.

Pēc foto plenēra katrs dalībnieks tiks aicināts iesniegt labākos darbus ceļojošās izstādes veidošanai. Vispirms plenēra darba augļus varēs apskatīt 12. septembrī Nautrēnu pagasta Rogovkas sporta hallē-kultūras namā. Šajā dienā arī tiks atklāta Jānim Gleizdam veltītā piemiņas vieta Ilzeskalna pagasta Vecgailumos – gleznainā meža un ezera ielokā, vietā kur bērnības dienas pavadījis slavenais fotogrāfs, iepazīstot dabas un cilvēku skaistumu, kas vēlāk iezīmēsies viņa fotogrāfijās.

Plenēra laikā būs iespēja iepazīties arī ar Jāņa Gleizda tehnisko daiļradi.

Plenēram un lekciju vai prezentāciju vadīšanai jāpiesakās līdz 31. martam, nosūtot pieteikumu un kontaktinformāciju uz e-pastu lauraplus@inbox.lv vai zvanot pa telefonu 29121689 (Igors Pličs).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+