×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. februāris, 2013
Drukāt

Pāvests aicina ticīgos atmest liekulību un būt patiesiem savā ticībā

Foto - AFPFoto - AFP

Romas pāvests Benedikts XVI, kurš negaidīti paziņojis par lēmumu atkāpties no amata, savā pēdējā dievkalpojumā katoļu baznīcas vadītāja amatā aicinājis ticīgos atmest reliģisko liekulību un būt patiesiem savā ticībā.

Pāvests arī aicināja pielikt punktu sāncensībai, kas valda baznīcā, norādot, ka “baznīcas seju reizēm izkropļo grēki pret baznīcas vienotību un šķelšanās garīdzniecībā”. Benedikts XVI arī aicināja atmest “individuālismu un konkurenci”. Savukārt savā iknedēļas audiencē Vatikānā 85 gadus vecais pāvests norādīja, ka no amata nolēmis atkāpties “baznīcas labā”. Viņš izteica pateicību katoļiem par “mīlestību un lūgšanām” un aicināja viņus turpināt lūgties par viņu un nākamo pāvestu.

Benedikts XVI pirmdien paziņoja, ka 28. februārī pametīs pāvesta amatu, jo lielā vecuma dēļ nespēj pienācīgi veikt amata pienākumus. Benedikts XVI no ticīgajiem atvadīsies 27. februārī Svētā Pētera laukumā Vatikānā. Viņš būs pirmais pāvests, kurš atkāpies pēdējo 700 gadu laikā, un tikai otrais, kurš atkāpies brīvprātīgi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+