Mobilā versija
Brīdinājums +5.9°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
29. novembris, 2014
Drukāt

Pāvests Stambulā apmeklē Zilo mošeju un Svēto Sofiju

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pāvests Francisks sestdien Stambulā apmeklēja tā dēvēto Zilo mošeju un kādreizējo grieķu pareizticīgo patriarha baziliku – Svēto Sofiju.

Ieejot sultāna Ahmeta jeb Zilajā mošejā, kur viņu sagaidīja muftijs Rahmni Jarans, Romas katoļu baznīcas galva atbilstoši musulmaņu paradumam noāva apavus.

Vēlāk viņš devās uz Svēto Sofiju, kas savulaik bija lielākais dievnams visā kristīgajā pasaulē, taču pēc Konstantinopoles pakļaušanas Osmaņu impērijai 1453.gadā tā tika pārveidota par mošeju. 1935.gadā Svētā Sofija kļuva par muzeju.

Pie Svētās Sofijas pāvestu sagaidīja ļaužu pūļi, kas māja ar Turcijas, Vatikāna un Argentīnas karodziņiem.

Iepriekšējā dienā Francisks, iesākot savu trīs dienu ilgo vizīti Turcijā, apmeklēja Ankaru, kur tikās ar Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu.

Stambulā pāvestu sveica arī Konstantinopoles ekumēniskais patriarhs Bartolomejs, ar kuru kopā Francisks svētdien noturēs dievkalpojumu, atzīmējot svētā Andreja dienu.

Pēcpusdienā Francisks noturēs dievkalpojumu katoļu Svētā gara katedrālē, uzrunājot Turcijas nelielās katoļu kopienas locekļus.

Saskaņā ar paša Vatikāna datiem no 76 miljonus lielā Turcijas iedzīvotāju kopskaita tikai 0,07% ir katoļi.

Par drošību, pāvestam uzturoties Stambulā, gādā 7000 policistu.

Franciska vizīte Turcijā noslēgsies svētdien.

Pievienot komentāru

Dienas klāt pie atvaļinājuma, ja ir bērns vai jākopj slimnieks. Ierosinājums EiropāEiropas Komisija ierosina noteikt labākus vecāku atvaļinājuma standartus
Draugiem Facebook Twitter Google+