×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. jūlijs, 2014
Drukāt

Pēc kaitbordista nāves rosina sodīt Jūrmalas Pašvaldības policijas priekšnieku

Foto - LETAFoto - LETA

Jūrmalas Pašvaldības policijas automašīna Kauguru pludmalē.

Jūrmalas pašvaldības Dienesta izmeklēšanas komisija pabeigusi darbu pie pilsētas Pašvaldības policijas Glābšanas dienesta pārbaudes, rosinot piemērot disciplinārsodu – rājienu – policijas priekšniekam Valdim Kivkucānam par nepietiekamu Glābšanas dienesta darba nodrošināšanu un kontroli. Izmeklēšana notika saistībā ar maija beigās notikušo nelaimes gadījumu, kurā gāja bojā kāds kaitbordists.

Līdz 4.jūlijam tiks saskaņots rīcības plāns konstatēto nepilnību novēršanai, uzdodot sakārtot Pašvaldības policijas iekšējo regulējumu – darba kārtības noteikumus, glābēju darba organizācijas un rīcības instrukcijas -, kā arī izvērtēt papildus glābēju nepieciešamību aktīvās peldsezonas laikā.

Tāpat komisija rosina līdz oktobrim izstrādāt Glābšanas dienesta attīstības stratēģiju, lai kompleksi iezīmētu Glābšanas dienesta vidējā termiņa attīstības perspektīvas, t.sk. attiecībā uz cilvēkresursiem un materiāli tehniskajiem resursiem pilnvērtīgai glābēju funkciju izpildei. Attīstības posmu īstenošana tiks skatīta kontekstā ar 2015.gada pašvaldības budžeta veidošanu.

Neatliekami risināmie jautājumi Glābšanas dienesta materiāli tehniskās bāzes pilnveidošanai, piemēram, elektroniski informatīvo tablo iegāde un izvietošana oficiālajās peldvietās, kā arī informatīvo zīmju izgatavošana un uzstādīšana pludmalēs, tiks virzīti izskatīšanai pašvaldības šī gada budžeta grozījumos.

Pēc Rīcības plāna ieviešanas un Glābšanas dienesta attīstības stratēģijas izstrādes (līdz šā gada 15.oktobrim) Dienesta izmeklēšanas komisija rosina veikt Pašvaldības policijas priekšnieka ārpuskārtas novērtēšanu par vadītāja darbību, sasniegtajiem rezultātiem un atbilstību ieņemtajam amatam.

Ziņojums iesniegts pašvaldības vadībai gala lēmuma pieņemšanai.

Jau ziņots, ka pēc 28.maijā notikušā negadījuma Kauguru pludmalē, kur bojā gāja kaitbordists, tika izveidota Jūrmalas pilsētas domes Dienesta izmeklēšanas komisija, lai izvērtētu Pašvaldības policijas priekšnieka atbildību par Glābšanas dienesta darba organizāciju.

Paralēli domes komisijai tika izveidota arī Pašvaldības policijas komisija, kas vērtēja konkrēto glābēju rīcību negadījuma laikā. Pēc apstākļu izvērtēšanas pieņemts lēmums pārtraukt darba attiecības ar diviem glābējiem, kas dežurēja Kauguru postenī negadījuma laikā, kā arī piemērots disciplinārsods – rājiens – Glābšanas dienesta priekšniekam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+