×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
18. oktobris, 2016
Drukāt

Par naidīgu komentāru pret musulmaņiem – 140 stundu piespiedu darbs (17)

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Ilustratīvs foto

Rīgas rajona tiesa krimināllietā par internetā paustu naidīgu komentāru pret islāmticīgajiem publicēšanu apsūdzētajam piesprieda 140 stundu piespiedu darba.

Kā aģentūrai LETA norādīja tiesā, pilns nolēmums tiks sagatavots 25.oktobrī un to varēs pārsūdzēt desmit dienu laikā.

Apsūdzētā persona izdarīja darbības, kas vērstas uz reliģiskā naida un nesaticības izraisīšanu, apzinoties, ka šādā veidā, iespējams, tiks veicināts interneta vidē nereti sastopamais naids un neiecietība pret islāmticīgajiem.

Apsūdzētā persona pagājušā gada septembrī kādā interneta vietnē, izmantojot segvārdu, rakstam “Latviete-musulmane atklāti pastāsta par attieksmi pret islāmticīgajiem Latvijā” pievienoja komentāru, kurā bija iekļauti rupji un necenzēti vārdi krievu valodā.

Prokuratūra norāda, ka pievienotais komentārs pēc sava satura un formas neatbilst Satversmei, Eiropas cilvēku tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijai un ANO Starptautiskajā paktā par pilsoņu un politiskajām tiesībām noteiktajām tiesībām uz savu uzskatu un izteiksmes brīvību.

Apsūdzētajam draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, īslaicīgs cietumsods, piespiedu darbs vai naudas sods.

Drošības policijā aģentūra LETA noskaidroja, ka prokuratūrai nodotā lieta ir viens no trīs kriminālprocesiem, kas saistīts ar reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Grafistam gan par latviešu apsaukāšanu LA portālā gadiem ilgi – NEKAS !!!

 2. Uz kurieni tad aizbrauci? Krieviju? Mēs jau tikai sekojam kopējai tendencei.

 3. Taa vajadzeetu sodiit visus rupjo vaardu rakstiitaajus,vienalga par kaadu tematu.

 4. Raganu medības ir sākušās. Laikam mūsu tiesībsagrājošajām iestādēm nudien nav ko darīt, ka ir jātērē laiks un mūsu nodokļu nauda šādām muļķībām. Jo tieši mēs šiem taisnības meklētājiem un velkomistiem apmaksājam viņu algu. Parasti ir tā, ja darbinieks darba laikā nodarbojas ar muļķībām un aizbildinās, ka tās bija ļoti nepieciešamas darbības, viņu parasti atlaiž. par to mūsu iestādēm vajadzētu padomāt, kad nākamreiz rīkos “raganu medības”.
  Vācijā ir rekomendēts sākt mācīties arābu valodu saziņai ar imigrantiem. To šorīt skatījos ārzemju ziņās. Tas varētu nozīmēt, ka imigrantiem ir grūti iemācīties vāciski. Tā pat kā savulaik krieviem negribājās mācīties latviski.

 5. skatīsim, kā reaģēs tiesībsargājošie kan†ori, kad būs pilni grāvji ar ar katoļu, luterāņu, lestadiāņu, mormoņu, 7 un 11 dienas adventistu, monofizītu, daoistu, sintoistu, bļjadjajeviešu, a†ejistu, hujovas liecinieku, дерьмоkrā†u, unitāriešu, komunis†u, bokononistu un džedaistu galvām!

 6. Paldies dievam ,ka aizbraucu no sis stulbas valdibas.Tikai zel savu tautiesu kuriem nakas to visu paciest

 7. komentārs bija tik rupjš un tik stulbs, ka nekādas briesmas sabiedrībai neradīja.
  savukārt aicinājums nogalināt 12 000 latviešu, kas atbalsta uzvaras parka pārbūvi, bija ļoti precīzi formulēts, izskanēja radio plašai publikai, un te prokuratūra nesaskatīja iemslu uzsākt krimināllietu.

  atvainojiet, kādā s*da valstī mēs dzīvojam, kur kaut kāds pamuļķis tiek sodīts par vienu interneta komentāru dzletenā lapelē, bet oficiāls aicinājums noslepkavot 12 000 citādi domājošos tiešajā ēterā pat netiek ņemts vērā?????

  • Tas saucās: “Viens likums, viena taisnība”.

  • tas taču bija aicinājums pret latviešiem,un to izteica “”lielās brāļu tautas””pārstāvis ,kas mūsu valdības un tiesībsargājošo iestāžu uztverē ir goda ,cieņas un draudzības apliecinājums Ja notiktu otrādi ,tad to uzskatītu par nauda un varmācības sludinājumu Par demokrātiem tapušie kādreizējie komunisti taču nevar pieļaut bijušās draudzība vārdā ķengāt cilvēkus ,kuru draudz’bas vārdā atkal tikuši pie labām vietām lai nu kas ,bet solidaritāte un draudzība komunistiem ir nezūdoša vērtībaTāpēc,latvieti,turi muti un pazemojumus uztver kā pagodinājumu ,ka tev vispār kāds uzmanību pievērš

  • Man arī piesprieda 80 stundas.Mūsu valdība un tiesībsargājošās instances ir slimas!

 8. Migranti uzvedas kaa negeli un melo un jutamies apdraudeti bet mums ar to jasamierinas un tiekam soditi ja mees izsakam taisnibu. Mes,ja aizbrauktu celojumaa uz kadu muslimu zemi un karstaa laikaa staigatu shortos tad nevaru iedomaties ko daritu ar mums. Pat nogalinatu. Bet kad migranti atbrauc uz Eiropu tad vini var gerties un uzvesties kaa grib. Latvieshi-ejiet malinaa-migrantiiem ataujiet dzivot ka viniem tiik.

 9. Un kāds tad sods draud islāmticīgajiem pa kristiešu aizskaršanu? (ja drīkst,protams, pajautāt). Kāpēs mums būtu viņi jāpacieš, un viņu izgājieni. Islāmticīgajiem par kristiešu aizskaršanu un nogalināšanu prēmijas izmaksā.

 10. Ierodoties musulmaņu zemēs katrs kristietis ievēro vietējās musulmaņu tradīcijas un kāpēc kristiešu zemēs mums ir jāievēro musulmaņu pieņemtās tradīcijas -Latvijas tieslietas ar ministru šeit kaut ko neizprot…vai tas prāts…

 11. Kadel mums butu vini jacienalai ciena godmane ar kozlovski kas mus tagad ar varu piespiedissos ievestos nakosos teroristus

 12. Gan tās reliğijas piekritēji “pateiksies” tiem lādzīgajiem prok
  Kā Parīzē vai Vācijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+