×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. aprīlis, 2016
Drukāt

Pekina kritizē G7 valstu paziņojumu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Japan's Foreign Minister Fumio Kishida speaks during the presidency press conference following the G7 Foreign Ministers' Meeting in Hiroshima on April 11, 2016. US Secretary of State John Kerry and other G7 foreign ministers made a landmark visit on April 11 to the memorial site for the world's first nuclear attack in Hiroshima.

Pekina izsaukusi G7 valstu augstākos diplomātiskos pārstāvjus, lai paustu sašutumu par to paziņojumu saistībā ar situāciju Dienvidķīnas jūrā.

G7 valstu ārlietu ministri sanāksmē Hirosimā, Japānā, šonedēļ izplatīja kopīgu paziņojumu, kurā teikts: “Mēs esam noraizējušies par situāciju Austrumķīnas un Dienvidķīnas jūrās un uzsveram, ka strīdu mierīgs risinājums un noregulējums ir būtiski svarīgs.” Paziņojumā Ķīna netika konkrēti minēta, tomēr tieši Pekina pieteikusi pretenzijas uz teju visu Dienvidķīnas jūras teritoriju, neraugoties uz to, ka uz šīs teritorijas daļām pretendē arī Bruneja, Malaizija, Vjetnama, Taivāna, Filipīnas un Japāna. G7 valstis mudināja visas valstis atturēties no tādām darbībām, kā, piemēram, jaunu sauszemes teritoriju radīšana un “priekšposteņu izveidošana militāriem mērķiem”. Pekina Dienvidķīnas jūrā ir izveidojusi vairākas mākslīgas salas. Uz dažām no tām ir pat 3000 metru gari skrejceļi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+