×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
24. maijs, 2016
Drukāt

Pētnieks: Zemgalē manītais lācis, visticamāk, ieklejojis no Sēlijas (4)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs attēls.

Jelgavas novada teritorijā mežā manītais lācis, visdrīzāk, ir tēviņš, kas atnācis no Sēlijas un tur drīz vien arī varētu atgriezties lācenes meklējumos, aģentūrai LETA atzina mežzinātnes institūta “Silava” vadošais pētnieks Jānis Ozoliņš, kura vadībā tiek veikts lāču monitorings.

Fakts, ka lācis ir Zemgalē, ir ļoti interesants, jo Kurzemē un Zemgalē lāči tiek manīti ļoti reti. Visdrīzāk, viņš ir atnācis no Sēlijas, šķērsojot Bauskas-Rīgas šoseju, kas ir ļoti intensīva. Jādomā, ka tas ir tēviņš. Kad sāksies riesta laiks, viņš meklēs sev mātīti, tāpēc atgriezīsies Sēlijā, jo Zemgalē lāču nav,” teica Ozoliņš, norādot, ka lācis Zemgalē var pavadīt arī vasaras mēnešus.

Pētnieks arī norāda, ka iespēja apmaldīties mežā ir lielāka par iespēju, ka lācis uzbruks. “No mašīnām uz ielas jāuzmanās vairāk nekā no lāča. Pēdējos gados nelaimes gadījumi, kad lācis būtu nodarījis ļaunumu cilvēkam, Eiropā, izņemot, iespējams, galējos ziemeļus, nav notikuši,” teica Ozoliņš, skaidrojot, ka pašlaik dzīvnieks ikdienā barojas, kašājot velēnas un meklējot kāpurus, ēdot jaunās lapas, zālīti, maijvaboles un citus kukaiņus. Jāuzmanās vien bišu saimju īpašniekiem – bišu stropi būtu jāsargā ar elektriskajiem žogiem.

Ozoliņš arī atgādina, ka, vedot suni pastaigā mežā, dzīvniekam jābūt pavadā un ar uzpurni.

Ja lācis tomēr satikts, pētnieks aicina nekrist panikā, jo dzīvnieks pats vairīsies no kontakta ar cilvēku.

LETA jau vēstīja, ka aizvakar Jelgavas novada Vītoliņos redzēts lācis, atsaucoties uz kāda aculiecinieka stāstīto, ziņo laikraksta “Zemgales Ziņas” portāls “zz.lv”.

Portālā publicētas fotogrāfijas, kurās iemūžināti lāča pēdu nospiedumi, taču aculiecinieks apgalvo, ka ir manīts arī pats lācis.

Informāciju par neparasto viesi vietējiem izplatīja arī mednieki, uzzināja aģentūra LETA. Dzīvnieks esot atradies uz Dalbes ceļa netālu no Ozolpils un devies uz Iecavas upes pusi.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. vai tad sēlijā tos lāčus perē ?

  2. Jā, jā, no Sēlijas. Tur vinu ir ka biezs. Tamdēļ arī grib atsevišķu Sēlijas apriņķi / reģionu.

  3. Dieva dēļ, tikai nešaujiet…

  4. Uzpurni jau gliži likt nevajag sunim mežā. Ko tad viņš pavadā un ar uzpurni? Tomēr jāseko gan, lai šajā laikā dzīvniekus nedzenātu!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +9.2
Alūksne +5.6
Daugavpils +8.0
Saldus +7.2
Liepāja +5.4
Jelgava +7.6
Ventspils +7.0
Limbaži +9
Madona +7.9
Rēzekne +7.4
Draugiem Facebook Twitter Google+