×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. augusts, 2012
Drukāt

Phenjana kritizē Seulas “nomelnošanas kampaņu” Olimpiādē

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Ziemeļkoreja svētdien pauda nosodījumu Dienvidkorejai, kas Londonas Olimpiādes laikā esot īstenojusi Phenjanas “nomelnošanas kampaņu”. Dienvidkorejas konservatīvā valdība Lielbritānijas galvaspilsētā organizējusi ielu fotoizstādi par cilvēktiesību situāciju Ziemeļkorejā, norāda Phenjanas amatpersonas, uzsverot, ka šāda rīcība ir pretrunā ar Olimpiādes “cildenajiem” ideāliem.

“Režīms nogādāja Londonā salašņas un padibenes, ļaunu cilvēku grupu, kas kalpo politikai, kuras mērķis ir konfrontācija ar Korejas Tautas Demokrātisko Republiku [KTDR; t.i., Ziemeļkoreju],” teikts Korejas miermīlīgās apvienošanas komitejas paziņojumā.

Grupējums sarīkojis fotoizstādi, kurā viltotas liecības par dzīves realitāti Ziemeļos, norādīja komiteja, kas koordinē pārrobežu attiecības.

“Tā ir vēl viena nopietna politiski motivēta provokācija pret KTDR un aizvainojums olimpiskajam garam, pēc kā ilgojas cilvēce,” uzsvēra komiteja. Pat valstis, kas ir naidīgas Ziemeļkorejai, cildinājušas tās sportistu panākumus, kas “visai pasaulei demonstrēja savas valsts godu un varenību, vienlaikus ilgojoties pēc sava līdera”.

Šī pati komiteja pagājušajā mēnesī draudēja sodīt pārbēdzējus, kā arī citus Dienvidkorejas aktīvistus, kas ir kritiski noskaņoti pret Phenjanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+