×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. janvāris, 2012
Drukāt

Pie svētku eglītes


Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Vaicāju ”Latvijas Avīzes” lasītājiem, kur un kā sagaidīts jaunais, 2012. gads.


 

Aija Neiburga Saulkalnē Jauno gadu sagaidījusi ģimenes lokā ar meitu un mazmeitu Katrīnu un viņas draugu Leo. Tā kā viņas dzīvoklis ir piektajā stāvā, Aijai paveras brīnišķīgs skats uz Daugavu. Skatījušies ne vien vietējo, bet arī skaisto Ikšķiles salūtu, kura sarkano dzirksteļu spieta vidū ziedējuši dzelteni uguns ziedi.

Jorēns Raitums Dunalkā: ”Mēs, vecākā paaudze, svētkus sagaidījām mājās, jaunieši bija aizgājuši uz sarīkojumu. Izjutu svētku noskaņu, jo bija klāts galds, izgreznota eglīte. Noklausījāmies Valda Dombrovska uzrunu un pārdomājām cerībās, ka reiz grūtajām dienām jābeidzas.”

Juris Siliņš Kocēnos svētkus sagaidījis viens savā dzīvoklī. ”Eglītes man nebija, ko nu vienam cilvēkam cirst šo skaisto kociņu! Piezvanīja māsa no Mārupes un, pielikusi tālruņa klausuli pie loga, aicināja ieklausīties salūtā. Mums jau pašiem arī te uguņoja uz nebēdu.”

Augusts Tidriķis Saulkrastos Jauno gadu gājis sagaidīt ciemos. ”Esmu seniora gados, sanācām kopā neliela domubiedru kompānija, kurā tad arī nosvinējām svētkus.”

Lūcija Pētersone Krimuldas novadā: ”Jauno gadu sagaidīju kopā ar dzīvesbiedru, abi esam pensionāri, dzīvojam taupīgi un svētkus atzīmējām pieticīgi. Noskatījāmies LNT raidījumu, kurā vēlējumus teica bijušie prezidenti.”

Valmierietis Raimonds Dzintars Jauno gadu sagaidījis mājās pie svētku eglītes. Saņēmis arī dāvaniņu.

Rīdziniece Iveta Novika: ”Svētkus sagaidījām mīļi un svinīgi – uzklājām galdu, izpušķojām eglīti, ko atveda māsa no laukiem. Par to īpašs prieks bija bērniem. Lai pasniegtu dāvanas, ciemos bija atnācis Rūķis. Ko lai dara, ja Salavecis bija aizņemts pie citiem bērniem…”

Rīdzinieks Zigurds Mežavilks svētkus pavadījis viens, bērni – ārzemēs. Neesot skumis, baudījis Latvijas televīzijas sarūpēto Vīnes filharmoniķu tradicionālo, krāšņo Jaunā gada koncertu, ko diriģēja pasaulslavenais diriģents Mariss Jansons. Maestro Mariss Jansons to dara jau otro reizi.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+