Latvijā
Kriminālziņas

Pieņemti darbā uz pārbaudes laiku, apzog darba devēju 16


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Shutterstock

Valsts policijā vērsies kāds darba devējs, kurš ziņoja, ka no celtniecības objekta Rīgā, Lāčplēša ielā, ir nozagti celtniecības instrumenti – divi skrūvgriežņi, leņķa slīpmašīna, zāģis un perforators.

Izmeklējot šo noziegumu, policija atklāja, ka zādzību, iespējams, izdarījuši divi celtnieki, kuri pieņemti darbā uz pārbaudes laiku un, kuriem bijusi piekļuve pie šiem instrumentiem. Noskaidrojot aizdomās turēto dzīvesvietu, vakar, 22. martā, likumsargi abus aizturēja.

Abi vīrieši jau iepriekš sodīti. 1995. gadā dzimušais aizdomās turētais iepriekš nonācis policijas redzeslokā par mobilā telefona nolaupīšanu un par alkohola lietošanu sabiedriskā vietā. Savukārt viņa 1986. gadā dzimušā kompanjona kriminālā vēsture ir vēl “krāšņāka”. Proti, jaunais vīrietis iepriekš sodīts par zādzību no mājokļa, ar narkotisko vielu apriti saistītiem noziegumiem, kā arī saukts pie administratīvās atbildības par alkohola lietošanu sabiedriskā vietā.

Policisti atklāja, ka nozagtās mantas vīrieši ieķīlājuši lombardā, un jau šodien dosies tās atgūt.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta pirmās daļas – par zādzību. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Aizdomās turētajam vīrietim noteikts drošības līdzeklis dzīvesvietas nemainīšana.

LA.lv