Latvijā
Vēsture

Piešķir 14 000 eiro izglītošanai par “neērtām” vēstures tēmām 16

Foto: LETA

Kultūras ministrija (KM) noslēgusi 14 000 eiro līgumu ar Latvijas Okupācijas muzeju par 6.- 12.klases skolēnu un skolotāju izglītošanu par Latviju Otrā pasaules kara periodā un pretrunīgi vērtētām Latvijas vēstures tēmām, liecina KM publiskotais līgums.

Tāpat līgums paredz veidot un attīstīt Okupācijas muzeju kā ilgtermiņa platformu publiskās vēstures aktivitāšu īstenošanai Latvijas jauniešu, tai skaitā mazākumtautību, auditorijai.

Abu līgumā minēto uzdevumu veikšanas laiks noteikts līdz 2018.gada 30.jūnijam, bet galīgo pārskatu par to izpildi muzejam jāiesniedz līdz 31.jūlijam.

Lai izglītotu skolēnus un skolotājus par Latviju Otrā pasaules karā un pretrunīgi vērtētām vēstures tēmām, muzejs apņēmies organizēt ne mazāk kā 80 tematiskās nodarbības un nodrošināt muzeja apmeklējumus ne mazāk kā 500 skolēniem no 20 izglītības iestādēm, veicot ceļa izdevumu apmaksu ne mazāk kā 50% apmērā.

Saistītie raksti

Tāpat līgums paredz, ka Okupācijas muzejs līdz 2018.gada 30.jūnijam veiks ne mazāk kā 20 izbraukuma nodarbības Latvijas reģionu izglītības iestādēs. Plānots, ka muzejs nodrošinās arī ceļojošo izstāžu “Latvija 1939 – 1991: no okupācijas līdz brīvībai” un “Pretējās puses: Latvijas karavīri Otrajā pasaules karā” izvietošanu vismaz 20 izglītības iestādēs un kultūras centros, iesaistot vismaz 100 skolēnus tematiskās nodarbībās. Papildus Okupācijas muzejam jāizstrādā vismaz viena jauna programma integrētām muzeja nodarbībām, kas jānovada ne mazāk kā 50 skolēniem, tai skaitā mazākumtautību audzēkņiem.

Savukārt, lai realizētu muzeja ilgtermiņa platformu publiskās vēstures aktivitāšu īstenošanai Latvijas jauniešu auditorijai, muzejam jāīsteno divi gidu apmācības semināri darbā ar jauniešiem, jāpapildina muzeja ekspozīcija, jāīsteno vismaz viena tālākizglītības kursa programma “Dzīve LPSR” par Otrā pasaules kara sekām Latvijas sabiedrībā un attīstībā, kā arī jāorganizē ar valsts simtgades tematiku saistīts skolēnu pētniecisko darbu konkurss. Tāpat muzejam jāpilnveido sava tīmekļa vietne.

LA.lv