×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2014
Drukāt

Austrumvācijā cietumniekus piespieda ziedot asinis (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Kādreizējais Austrumvācijas komunistiskais režīms pagājušā gadsimta septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados piespieda cietumniekus ziedot asinis, kuras tika pārdotas Rietumiem, vēsta Vācijas plašsaziņas līdzekļi.

Austrumvācija, cenšoties iegūt brīvi konvertējamu valūtu, ieslodzīto asinis caur kādu starpnieku no Šveices pārdevusi Sarkanā Krusta Bavārijas pārstāvniecībai. Savulaik Austrumvācijas veselības aprūpes sistēmā nodarbinātais Rūdolfs Ūligs raidsabiedrībai ARD atzinis, ka došanās uz cietumu “atmaksājās, jo ik reizi mums bija 60 līdz 70 asins donoru”. Sarkanā Krusta Bavārijas pārstāvniecība apstiprinājusi, ka 80. gados no toreizējās Austrumvācijas iepirktas asinis, kā arī paudusi dziļu nožēlu par šādu rīcību, gan norādot, ka nav skaidrs, vai organizācija tolaik zinājusi, ka šīs asinis nodevuši cietumnieki. Austrumvācijas slepenpolicijas “Stasi” arhīvi liecina, ka cietumniekiem nav bijusi izvēle un viņi bijuši spiesti nodot asinis.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Orgāni, nevis asinis Atbildēt

    Ir tāda valsts Ķīnas Tautas Republika. Tur joprojām valda kompartija. Šīs valsts ieslodzījuma sistēmā (t.sk. darba nometnēs, smadzeņu skalošanas centros, „melnajos cietumos”) ir ieslodzīti miljoniem cilvēku. Nebūt nav tā, ka viņi visi būtu pastrādājuši kādu noziegumu. Vienkārši komunistu režīms kaut kāda iemesla dēļ vēlējās viņus „pāraudzināt”. Tad lūk, katru dienu vismaz līdz 10 cilvēkiem piespiedu kārtā tiek padarīti par orgānu donoriem, jo kādam bagātam ķīnietim vai ārzemniekam ir vēlme nopirkt tieši tādu orgānu. Kompartija melo, sakot, ka orgāni tiek iegūti no uz nāvi notiesātajiem. Patiesība ir tāda, ka maksātspējīga klienta pasūtījuma rezultātā tiek noteikts, kurš tiks „notiesāts uz nāvi”. Tas notiek jau vairāk kā desmit gadus, un alkatības un baiļu dēļ kompartija vairs nespēj apstāties. Jūs neticiet, ka kaut kas tāds var notikt šodien? Ieskatieties..

  2. psrs uz nāvi notiesātos izmantoja čeka mācoties nogalināt tuvcīņās. Bezatlikumu tehnoloģija. Kāds tur brīnums par asinīm?

Draugiem Facebook Twitter Google+