×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
3. decembris, 2017
Drukāt

Vai pašvaldības piedalās dievnamu sakārtošanā? “LA” aptauja (2)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Ilustratīvs attēls

Andris Vaivods, Līvānu novada domes priekšsēdētājs: “Atbalstu sniedzam jau daudzus gadus, protams, atbilstoši likumdošanai. Biedrībām projektu īstenošanā palīdzam ar līdzfinansējumu. Lai arī naudas summas nav lielas, tomēr atbalsts ir svarīgs, un tas tiek novērtēts. Tagad paveras jaunas iespējas, jo tikko Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi Sakrālā mantojuma saglabāšanas finansēšanas likumu, kas paredz no valsts budžeta līdzekļiem izveidot sakrālā mantojuma finansēšanas programmu. Likums paredz, ka arī pašvaldības varēs piedalīties sakrālā mantojuma uzturēšanā. Ar valsts, pašvaldības, baznīcu draudžu un biedrību spēkiem dievnami kļūs vēl pievilcīgāki, un tas veicinās arī tūrisma attīstību.”

Andris Zālītis, Skrīveru novada domes priekšsēdētājs: “Katru gadu ne vien sniedzam atbalstu, bet arī sadarbojamies, piemēram, koncertu rīkošanā. Prieks, ka Skrīveru katoļu baznīca kopējiem spēkiem tika pie jaunām ērģelēm.”

Ēriks Lukmans, Tukuma novada domes priekšsēdētājs: “Palīdzam visiem novada dievnamiem, taču īpaši atbalstām Lestenes luterāņu baznīcu, jo tā atrodas blakus Lestenes Brāļu kapiem, kas ir pašvaldības aprūpē. Stiprinot Lestenes baznīcas atjaunošanas fondu, panākts, ka dievnamā atgriezusies restaurētā krāšņā baroka stila kancele un uzstādīts altāris no Rundāles pils muzeja krājumiem. Mūsu pašvaldībai ir atbildība visas Latvijas priekšā, jo Lestenē, kur padomju laikā baznīcā bija ierīkota graudu kalte, katru gadu notiek Otrajā pasaules karā kritušo leģionāru piemiņas dienas pasākums.”

Irēna Sproģe, Salas novada domes priekšsēdētāja: “Mums ir iemesls palīdzēt, jo paši iedzīvotāji ļoti aktīvi daudz ko dara luterāņu dievnamu atjaunošanā gan Biržos, gan Sēlpilī. Biržu baznīcā padomju laikā bija ierīkots vatelīna cehs, tagad tai jau nomainīts jumts un ielikti jauni logi.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai pašvaldībām būtu jāsakārto dievnami?

  2. Bagātas pašvaldības,ko lai saka.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. TV tematiskās pakas

Nacionālā apvienība šonedēļ koalīcijas padomē aicināja valdību veidojošās partijas “spert izlēmīgus soļus valsts informatīvās telpas aizsardzībā”, jo “absurda situācija, ka valstij piederošais uzņēmums “Lattelecom” ar plašu Kremļa televīzijas kanālu piedāvājumu savās paketēs faktiski darbojas pretēji Latvijas drošības interesēm.”

“Lattelecom” padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins, televīzijā diskutējot par iespējām ierobežot Krievijas propagandas TV kanālus, sacīja: “Lielākā daļa mūsu klientu – apmēram trīs ceturtdaļas klientu – izsakās ļoti negatīvi par varbūtību, ka viņu TV pamatpakā varētu nebūt šo Krievijas kanālu. Līdz ar to tīri komerciāli tas būtu absolūti nepieļaujams lēmums.” Tiem klientiem, kas vaicā, kāpēc netiek dota iespēja izvēlēties tādas paketes, kurās nav Krievijas kanālu, “Lattelecom” parasti atbild, ka lētāk no biznesa viedokļa ir iekļaut Krievijas kanālus, bet, ja veidotu kanālu paketi bez tiem, tā patērētājiem izmaksātu ļoti dārgi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+