×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. februāris, 2016
Drukāt

Piketā “pret masu imigrāciju” pulcējās ap 200 cilvēku (11)

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien piketā “pret masu imigrāciju” pie Brīvības pieminekļa pulcējās ap 200 cilvēku, tostarp, rosinot atlaist Saeimu un izstāties no Eiropas Savienības.

Piketētāji izveidojuši simbolisku Baltijas valstu karogu ķēdi, ieradušies arī cilvēki ar Polijas karogu.

Piketētāju lozungi pret imigrācijas politiku un bēgļu uzņemšanu izteikti vairākās valodās. Plakātus rotā uzraksti, piemēram, “Eiropu – eiropiešiem, Baltiju – baltiešiem”, “Solvitu, Viņķeli, Straujumu uz Ķelni pie melnajiem”, “Saeimas partijas nodevīgi atver vārtus iebrucējiem”.

Pasākuma organizētājs Andris Orols piketa sākumā pauda prieku, ka cilvēki Latvijā “sāk mosties”. “No mūsu aktivitātēm atkarīgs, kāda būs Latvija un vai tā vispār būs neatkarīga un suverēna valsts,” sacīja Orols, piebilstot, ka pretimigrācijas pasākumu kļūst arvien vairāk.

Lielākā daļa piketētāju ir vecāka gada gājuma cilvēki. Divas piketētājas aģentūrai LETA pauda satraukumu, ka laikā, kad pašiem Latvijas iedzīvotājiem, it sevišķi pensionāriem, dzīves apstākļi ir slikti, “mums vēl jābaro visi pārējie”. Sievietes kritizēja viedokļu daudzveidības trūkumu, apgalvojot, ka, cilvēkiem izsakoties pret bēgļu uzņemšanu, viņiem “tiek pielikta naida kurinātāju birka”.

Sievietes pauda pārliecību, ka mazais gados jauno cilvēku skaits pasākumā esot tādēļ, ka jaunieši “nedrīkst nākt, jo tas var ietekmēt viņu karjeru”, kā arī viņiem neesot mācīta vēsture.

Viens no piketētājiem klātesošajiem izteicās, ka “viss bija ieplānots jau sen – latvieši masveidā pametīs šo valsti, bet te iebrauks arābi, musulmaņi un melnie”. Viņš arī pauda viedokli, ka visi kari Tuvajos Austrumos un Āfrikā arī bijuši plānveidīgi.

Orols aģentūrai LETA skaidroja, ka pikets tiek rīkots solidarizējoties ar organizācijām citās Eiropas valstīs, kur arī tieši šodien tiek rīkotas šādas sapulces “pret Eiropas islamizāciju”. Viņš izteicās, ka piketi un mītiņi paši par sevi neko nemainīs, jo tie nav saistoši, tomēr “STOP masu imigrācijai” aktivitāšu virzītājs vēlas turpmāk veidot šāda veida aktivitātes visās pašvaldībās.

“Ja cilvēki negrib uzņemt bēgļus, tad lai politiķi paši mēģina izstrēbt šo putru,” rezumēja Orols.

Kā ziņots, piketu rīko aktivitāšu “STOP masu imigrācijai” virzītājs un biedrības “Antiglobālisti” vadītājs Orols, lai “protestu pret masu imigrāciju, kuru pieļauj Eiropas Savienība (ES) un Latvijas valdība”.

Orols norāda, ka, “solidarizējoties ar vairāku Eiropas valstu patriotiskām organizācijām, kuras nolēmušas vienlaikus veidot pretimigrācijas un pretislamizācijas akcijas, arī Rīgas pašvaldībā pieteikts mītiņš”.

Rīgas domē aģentūrai LETA apliecināja, ka šāds pasākums ar minēto mērķi pašvaldībā pieteikts likumā noteiktā kārtībā. To pieteicis Orols, norādot, ka pasākumā piedalīsies 50 dalībnieki.

Kā ziņots, Latvija divu gadu laikā apņēmusies no Grieķijas un Itālijas uzņemt 531 patvēruma meklētāju, kas sākotnēji uzturēsies Muceniekos. Neraugoties uz šo patvēruma meklētāju uzņemšanu, Latvijā, šķērsojot valsts austrumu robežu, ikdienā iekļūst nelegālie imigranti, no kuriem daļa pieprasa patvērumu Latvijā.

Vakar vēlu vakarā Latvijā no Grieķijas nogādātas divas Sīrijas un Eritrejas patvērumu meklētāju ģimenes.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Ak, kā es nu mīlu Latvijas avīzes! Noteikti noipirkšu.

 2. Vai haoss Latvijā un valdības gausā domāšana saistībā ar gatavošanos tik dažādo bēgļu uzņemšanai/neuzņemšanu un ilgstošā tuvredzīgā ES politika nekontrolējot ārējo robežu vēl arī šodien interesē vienīgi vienu nelielu, un pie tam citos jautājumos diezgan odiozu, organizāciju pa visu Latviju?

 3. Ždanokas atbalstītāju bars !

 4. Protams, tas ir par maz! Vai šo protestu parādīs Vācijā, Francijā, Austrijā, Zviedrijā? Protams BBS un vajadzētu kaut kur arābiski! Tajā pašā Turcijā! Un šādas Latviešu tautas Manefistācijas, Protesti būtu jābūt katru nedēļu, mēnesi! Un labi Noorganizētā, Miermīlīgā protams Demonstrācijā vajag piedalīties Tūkstošiem! Lai visa Eiropa redz! Nevis vecāku sapulce, 3b klasei! Es nēesmu Latvijā, mājās, jau 8 gadus, 9 aizgāja. Bet ja būtu noteikti piedalītos! Es šeit katru dienu, stundu redzu visu to tautiešu negribēšanu strādāt, censties! Kautkāds pretīgs! Un Mošejas visos pilsētas rajonos! Piem.: Purvciemā, Pļavniekos, Juglā, Teikā, un visā Pārdaugavā!

 5. Latvija demokrātiska valsts, pat slimniekiem ļauj pulcēties.

  • Slimnieks esi tu pats.
   Izstāties, vai neizstāties, tas ir cits jautājums, bet aicināt ignorēt ES uzspiestos obligāti izpildāmos likumus gan vajadzētu ignorēt, tāpat kā ES ignorē mūsu prasības pēc vienādiem ES maksājumiem un pensijām pensionāriem.

 6. Gauži maz,ņemot vērā,ka Rīgā dzīvo apm. miljons iedzīvotāju…,cīņa ar vējdzirnavām…

 7. MALAČI,Ka aizstāvāt savu zemi,sievietes no bēgļu visatļautības par to paldies! Lai izdodas tautai noturēt savas vērtības un pretoties valdības un ES uzsspiestajai bēgļu politikai.Nē,bēgļiem Latvijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+