×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
19. marts, 2013
Drukāt

Piketos prasa nodrošināt reģionālo satiksmi un celt labklājību

LETALETA

Vietējie reģionālo maršrutu pārvadātāji otrdien pulcējas piketā pie Ministru kabineta ēkas, lai paustu sašutumu par nepietiekamo finansējumu nozarei, īpaši reģionālajiem pārvadājumiem Vidzemē un Zemgalē.

Latvijas Autoostu un reģionālo pārvadātāju asociācijas (LARPA) rīkotajā sapulcē par ārkārtas situāciju vietējos reģionālajos pārvadājumos secināts, ka nepietiekamas dotācijas nerentablajiem autobusu maršrutiem draud ar vietējo reisu slēgšanu.

Piketa rīkotāji apgalvo, ka jau tuvākajos mēnešos autobusu parkiem draud maksātnespēja, kas radītu nozares sabrukumu.

Vairāki simti cilvēku sapulcējušies arī pie Labklājības ministrijas (LM) skaļā protesta akcijā par labklājības līmeņa paaugstināšanu valstī, pieprasot atsākt pensiju indeksāciju, atjaunot un palielināt dzīvokļu pabalstu līdzfinansējumu no valsts puses 50% apmērā, nodrošināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšanu siltumapgādei no 12% līdz 5%, kā arī uzlabot Latvijas valsts iedzīvotāju labklājības līmeni.

Protestētāji ir bruņojušies ar bungām, taurēm un svilpēm, tāpat viņi sagatavojuši krāšņus plakātus, piemēram, uz viena attēlota vecmāmiņa un uzraksts vēsta “Salsti, vecmāmiņ! Tava valdība”. Uz kāda cita attēlots mazs bērniņš un uzraksts “Bērniņ, padzīvo bērnunamā, mammai un tētim jābrauc uz Angliju pelnīt apkurei”. Uz cita ir labklājības ministres Ilzes Viņķeles (V) portrets un jautājums “Vai laba pensija var būt tikai ministres vīram?”.

Kā novēroja aģentūra LETA, protestētāju vidū pārsvarā ir vecāka gadagājuma cilvēki. Ar bungu rīboņu un svilpju skaņām protestētāji cenšas izsaukt ārā Viņķeli.

Arodbiedrības LABA pārstāvji paziņoja, ka viņi pieprasa pensiju indeksāciju šogad, minimālo algu 300 latu apmērā šogad, kā arī PVN samazināšanu siltumapgādei. Ja šīs prasības netikšot pildītas, viņi pieprasīs labklājības ministres demisiju. 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+