×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
2. jūlijs, 2012
Drukāt

Pirmie steiki uz Šveici

Foto - LETAFoto - LETA

Jūnija beigās Šveices un Baltijas valstu kopējā projekta “Baltic Grassland-Beef” dalībnieki Šveices tirgum nodevuši pirmās tonnas augstas kvalitātes liellopu gaļas, informēja kooperatīva “ABC projekts” vadītājs Mārtiņš Vāgners.


 

Liellopu gaļu nodeva Balvu, Madonas un Cēsu puses zemnieku saimniecības.

Projekta laikā Latvijas zemniekiem būs iespēja par izdevīgu cenu uz Šveici eksportēt augstas kvalitātes liellopu gaļu. Projekta sadarbības partneri Šveicē ir gaļas liellopu audzētāju organizācija “Vianco” un lielveikalu tīkls “Coop”.

Jautāts par iepirkuma cenu, viņš norādīja, ka to “vēl nav iespējams nofiksēt”, tomēr nākamās kaušanas plānotas rudenī, tad arī tiks fiksēta konkrēta, zemniekiem izdevīga gaļas realizācijas cena.

“Patlaban visās trijās Baltijas valstīs tiek atlasītas pirmās kandidātsaimniecības, kuras apmeklēs Šveices un katras valsts pārstāvji, lai vienotos par sadarbību projekta ietvaros,” norādīja uzņēmējs.

 

Projekta ilgums būs astoņi gadi un tā beigās būs izveidota dzīvotspējīga ražošanas un realizācijas sistēma, kura no Baltijas valstīm uz Šveici eksportēs vairākus desmitus tūkstošus liellopu liemeņu, aizstājot pašlaik Šveicē no Dienvidamerikas ievesto liellopu gaļu ar Baltijā izaudzēto.

 

Viņš arī sacīja, ka patlaban Latvijā ir aptuveni 400 gaļas liellopu ganāmpulku, kuros dzīvnieku skaits pārsniedz sešus.

“Cena būs konkurētspējīga. Patlaban vietējā tirgus cena ir nepilni divi lati par kautsvara kilogramu. Šveicieši maksās vairāk, turklāt klāt nāks 10% līdz 15% piemaksa par gaļas kvalitāti. Plānojam, ka gadā uz Šveici varētu eksportēt vismaz 
20 000 tonnu liellopu gaļas,” sacīja uzņēmējs.

Projekta laikā lauksaimniekiem būs iespējams piedalīties apmācībās, pieredzes apmaiņas braucienos, saņemt konsultācijas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+