Apbrīno

Pirmo reizi Latvijā sitamo instrumentu guru no ASV – Terijs Bozzio 0

Publicitātes foto

Koncertu sērijas „Art Of Riga Jazz” ietvaros, pirmo reizi Rīgā viesosies sitamo instrumentu guru no ASV – Terijs Bozzio (Terry Bozzio). 2. novembrī, Mūzikas namā “Daile” interesentiem būs iespēja iepazīties ar lielāko sitamo instrumentu setu pasaulē. Solo programma tiks prezentēta kā muzikāla izrāde, pierādot sitamo instrumentu neizmērojamo muzikālo iespēju robežas.

2013. gadā ierindots „Rolling Stones: 100 Greatest Drummers of All Time” topa 5 vietā kā labākais bundzinieks, kā arī visu laiku labāko bundzinieku „Esquire Magazines “Ten Craziest Drummers Ever” topa devītajā vietā.

Plašākai auditorijai pazīstams kā bundzinieks grupā „Missing Persons” un leģendārās amerikāņu personības Frenka Zappas (Frank Zappa) pavadošā sastāva dalībnieks. Piedalījies pasaulslavenās rokgrupas „Korn” astotā studijas albuma ierakstā.

Terijs Bozzio ir dzimis saulainajā Sanfrancisko un uz improvizētām bundziņām sāka spēlēt kopš 6 gadu vecuma. Līdz 1968. gadam spēlējis galvenokārt dažādās garāžu grupās, līdz iestājās „Sir Francis Drake High School” un „College of Marin”, kur apguva akadēmiskās mūzikas pamatus.

1975. gadā veiksmīgi izturējis noklausīšanos pie Frenka Zappas un turpmākajos trīs gados piedalījies vairāk kā 10 Zappas albumu ierakstos un trijās pasaules turnejās. 1977. gadā pievienojas slavenajiem “Brecker Brothers”.

Nepārtraucot sadarbību ar visdažādāko stilu mūziķiem, kopš 80-to gadu vidus Terijs Bozzio attīsta savu solo sitamo instrumentu koncepciju, kas šodien novesta līdz absolūtai pilnībai. Ar nelielām izmaiņām ir nostabilizējies unikālais mūziķa sitamo instrumentu arsenāls, kas sastāv no 8 lielajām bungām, divām mazajām, 26 hromatiski uzskaņotiem tom – tomiem, 53 šķīvjiem un vēl neskaitāmiem citiem atribūtiem, tādējādi viņš uz sitamajiem instrumentiem var spēlēt melodiju, līdzīgi, kā uz klavierēm. Unikāla iespēja baudīt klātienē unikālu priekšnesumu.

„Bozzio ir meistars. Pieeja bungu setam kā veselam orķestrim ir kas vienreizējs” John Fermgrove

„Art Of Riga Jazz” mūzikas gardēžiem paredzēta koncertu sērija, programmā piedāvājot unikālus koncertus un meistarklases, ar māksliniekiem, kuri Latvijā līdz šim nav viesojušies. Pagājušajā gadā apmeklētājiem tika dota iespēja iepazīties ar Bilu Luarensu, Kristīni Asbjirnsenu un Laionelu Luki. Turpinot tradīcijas, arī šogad sagaidāmi ne mazāki muzikāli pārsteigumi.LA.lv