Latvijā
Politika

Pirms atklāt kārtis, vērtēs iespējamo kaitējumu 2

Saeimas deputāts Andrejs Judins. Foto – LETA

Nacionālā apvienība (NA) varētu atbalstīt “Vienotības” frakcijas deputāta Andreja Judina priekšlikumu pieņemt likumu par “oligarhu lietas” materiālu publiskošanu.

“Vienotība” un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vēl apspriedīs šo ideju. Tikmēr premjers Māris Kučinskis (ZZS) intervijā LNT pret Judina ierosinājumu paudis kritisku attieksmi, sakot, ka krimināllietas nedrīkst pārvērst par realitātes šoviem.

“Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa norādīja, ka, ja Judins nāks ar šādu ierosinājumu, tad tas tiks skatīts frakcijas sēdē. Deputāta priekšlikums esot novatorisks, un esot jāizvērtē, vai, radot precedentu krimināllietas materiālu publiskošanai, netiks nodarīts kaitējums tiesiskumam.

ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis par Judina priekšlikumu izteicās, ka “jo dziļāk mežā, jo vairāk malkas un jo tālāk ejam, jo oriģinālāks izpildījums”. Kad būs formulēts Judina priekšlikums, par to varēs lemt politiskā spēka frakcijas tuvākajā sēdē.

Brigmanis konceptuāli esot atvērts atklātības pieejai un neesot pret to. Viņš pieļauj, ka šādu ideju varētu vispārināt, publicējot arī citas lietas, kas interesē sabiedrību. Politiķim radies jautājums, kāpēc nevarētu publiskot informāciju par balsu pirkšanas skandālu par labu “Vienotības” deputātam Latgalē, kriminālprocesa materiālus par “Krājbankas” un “Parex” bankas krahu, kā arī citiem līdzīgiem gadījumiem. Tāpēc nepieciešama konsekvence, skaidra mēraukla un kritēriji, pēc kuriem tiktu noteikts, kas tiks publiskots. Tāpat esot jāsaprot, vai tā ir starptautiskā prakse un ko par šādu pieeju saka tieslietu eksperti.

NA gan atbalstītu šādu likumprojektu, un politiskais spēks esot gatavs līdzdarboties tā izveidošanā, sacīja apvienības līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

LA.lv
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO. Bijušais policists pārsūdz spriedumu: noliedz vainu zēna notriekšanā
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušais Lielvārdes mērs Āboliņš pārsūdzēs tiesas lēmumu vekseļa lietā
11 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Valsts pirmie simt gadi ir līdz malām pierakstīta lappuse
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ĢZ
Ģirts Zvirbulis
Latvijā
Partijas “iepauzē” ar valdības veidošanu
15 minūtes
LE
LETA
Dabā
Kādi laikapstākļi gaidāmi 18.novembrī? Jaunākā sinoptiķu prognoze
9 minūtes
LA
LA.lv
Ekonomika
Valstij pasniegti īpaši Latvijas simtgades ģerboņi
1 stunda
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO. Bijušais policists pārsūdz spriedumu: noliedz vainu zēna notriekšanā
10 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Trampa draugi iznāk no skapja
1 stunda