×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. oktobris, 2014
Drukāt

Par ko rakstīja latviešu avīzes 1914. gada 10. oktobrī

Foto - LETAFoto - LETA

Ēkas atspulgs ūdens peļķē.

Rīgas dzīvokļi. Namu īpašnieki savā laikā centās savos namos ierīkot lielus dzīvokļus, tas ir, ar 3 – 5 un vairāk istabām, jo sak’, kas tur no strādniekiem, gan jau būs kungi, kas dzīvos! Bet tagad izrādās, ka lielie dzīvokļi še pa daļai zaudējuši savu nozīmi, jo pat galvenās ielās lielo namu logos redzamas baltās papīra strēmelītes, kuras aicina ieņemt šīs telpas, bet ņēmēju nav, kamēr mazie dzīvokļi ar 1 – 2 istabām visi aizņemti. Tāpēc arī daži namu īpašnieki jau sākuši lielos dzīvokļus pārtaisīt par mazākiem.

Sagaidāmā sērkociņu trūkuma ziņā daži galvaspilsētas laikraksti aizrāda, ka trūkstot šo priekšmetu izgatavošanai vajadzīgie materiāli, kurus parasti ieveda no ārzemēm. Sērkociņu fabrikas gan vedot sarunas ar Angliju un pat ar Japānu, bet šimbrīžam bez panākuma.

“Dzimtenes Vēstnesis”

Daudz ļaužu apbrīnoja pie pilsētas Daugavā noenkuroto Anglijas tvaikoni “Serdino”. Tvaikonis gan ir tikai preču kuģis, bet viscaur no stipra tērauda, ap 300 pēdu garš, 3600 tonnas liels un vairāk kā 2000 zirgu spēka stiprs. Tvaikonis maksājot ap 300.000 rubļu un teicami ierīkots ar ērtām kajītēm. Rīgā viņš atbraucis 2. augustā ar oglēm un gabala precēm un tagad, pēc preču izkraušanas noenkurēts līdz kara beigām. Bez viņa Rīgas ostā ir vēl 4 preču tvaikoņi.

“Latviešu Avīzes”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+