×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
12. decembris, 2014
Drukāt

Par ko rakstīja latviešu avīzes 1914. gada 12. decembrī

Foto-LETAFoto-LETA

Patriotiskās pastmarkas 1, 3, 7 un 10 kapeiku vērtībā, izdotas no Ķeizariskās sieviešu biedrības un pārdodamas ar 1 kapeikas pārmaksu, kas nāk par labu kareivju ģimenēm, Rīgā grūti dabūjamas. Centrālā pasta kantorī tās nav vairs dabūjamas. Daudzos veikalos, kur šo rindiņu rakstītājs pieprasīja, tās arī neatradās. Vienīgi kādā rakstāmlietu veikalā uz Aleksandra ielas tās bija atronamas, bet tur prasīja milzīgu pārmaksu, tas ir, vairāk kā divkārtīgu cenu: par 3 kap. marku tur prasa 8 kapeikas, par 7 kap. marku 15 kap. un par 10 kap. marku 20 kap. Šis lielais pārmaksājums nenāk vis kareivjiem par labu, bet paliek veikala īpašnieka kabatā. Tādos apstākļos labdarības markām būs maz pircēju. Pienācīgām iestādēm derētu raudzīties uz to, ka šīs markas pastāvīgi būtu krājumā pasta kantoros un godprātīgos veikalos.

“Dzimtenes Vēstnesis”

Limbažu pilsētas aptiekars uz dažām minūtēm bij atstājis aptiekā zāļu pārdošanai savu kalponi Karolīni Šķūti, kura pārdeva kādam pircējam par dažām kapeikām karbolskābi. Tā kā bez aptiekara un tā palīga neviens cits nedrīkst pārdot zāles, tad miertiesnesis Šķūti par neatļautu tirgošanos sodīja ar 10 rbļ.

“Rīgas Ziņas”

Liepāja. Latviešu jūrnieku apbalvošana. Šinīs dienās angļu valdība apbalvojuse tvaikoņa “Car” otro bijušo stūrmani Jāni Saulesleju, tagadējo Liepājas loci, ar sudraba medali un sudraba tālskatu ap 150 rbļ. vērtībā par pašaizliedzīgu pasažieru glābšanu no degošā angļu tvaikoņa “Volturna”. Tālskats ievietots glītā mahagonijas koka kastītē, uz kuras vāka ir sudraba plātīte ar sekojošu tekstu angļu valodā: “Veltīts tvaikoņa “Cara” stūrmanim Jānim Jorena dēlam Sauleslejai no angļu valdības kā atzinība par cilvēku mīlestību, ko apliecinājusi “Volturna” komanda un pasažieri, kuri izglābti Atlantijas okeāna ziemeļu daļā 9. oktobrī 1913. gadā”.

“Līdums”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+