Aitu skaitīšana: kurš izdomāja šo veco miega padomu, un vai tas darbojas? 17

Vai jums kādreiz ir nācies izmēģināt veco ieteikumu par aitām, kas lec pāri žogam, lai pārvarētu bezmiegu? Šī metode pastāv jau gadsimtiem ilgi, bet vai tā tiešām darbojas?

Reklāma
Reklāma
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 11
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai 40
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā 144
Lasīt citas ziņas

Izrādās, ka atbilde nemaz nav tik vienkārša. Pētījumi liecina, ka aitu skaitīšana pati par sevi, visticamāk, nepalīdzēs aizmigt. Tomēr iztēles izmantošana kopumā var būt noderīga miega veicināšanai, vēsta “CNN”.

Kāpēc aitu skaitīšana ne vienmēr darbojas?

CITI ŠOBRĪD LASA

Aitu skaitīšana ir garlaicīga un monotona darbība, kas var pat aktivizēt prātu, nevis to nomierināt. Tā vietā, lai koncentrētos uz miegu, jūs, visticamāk, sāksiet domāt par citām lietām, kas traucēs aizmigt.

Kādas ir labākas alternatīvas?

Ir vairāki efektīvāki veidi, kā atpūsties un aizmigt, kas balstās uz relaksācijas paņēmieniem un kognitīvās uzvedības terapijas principiem. Šeit ir daži ieteikumi:

  • Vizualizācija: Iztēlojieties mierīgu un ainavisku vidi, iesaistot visas piecas maņas. Jo detalizētāks un reālāks būs jūsu tēls, jo labāk tas palīdzēs atpūsties.
  • Pateicība: Padomājiet par trim lietām, par kurām esat pateicīgs savā dzīvē, un izbaudiet pozitīvās emocijas, kas ar tām saistītas.
  • Izbaudīšana: Atcerieties patīkamu brīdi no savas dienas un atkal piedzīvojiet pozitīvās sajūtas, kas ar to bija saistītas.
  • Problēmu risināšana: Ja jūs uztrauc konkrētas problēmas, pirms gulētiešanas veltiet laiku, lai tās pierakstītu un izdomātu iespējamos risinājumus. Tas palīdzēs atbrīvot prātu no raizēm.
  • Dienasgrāmatas rakstīšana: Pierakstiet savas domas, jūtas un pieredzi dienasgrāmatā. Tas var būt labs veids, kā apstrādāt emocijas un atpūsties pirms gulētiešanas.
  • Uztraukuma laiks: Ja jums ir tendence uztraukties naktī, atvēliet laiku vakarā, lai apdomātu savas bažas un izstrādātu stratēģijas to pārvarēšanai. Tas var palīdzēt novērst negatīvas domas pirms gulētiešanas.

Atcerieties, lai atrastu sev piemērotāko miega veicināšanas metodi, ir nepieciešams laiks un eksperimenti. Neuztraucieties, ja kaut kas uzreiz nedarbojas. Izturieties pacietīgi pret sevi un turpiniet meklēt to, kas jums vislabāk palīdz atpūsties un aizmigt.

Reklāma
Reklāma

Papildus iepriekš minētajam, šeit ir vēl daži padomi labākam miegam:

  • Izveidojiet regulāru miega grafiku un ievērojiet to arī brīvdienās.
  • Gulētiešanas laikā nodrošiniet tumšu, klusu un vēsu vidi.
  • Izvairieties no kofeīna un alkohola lietošanas pirms gulētiešanas.
  • Regulāri nodarbojieties ar fiziskām aktivitātēm, bet ne tuvu gulētiešanas laikam.
  • Pirms gulētiešanas atslābiniet ķermeni un prātu ar relaksācijas paņēmieniem, piemēram, jogu vai meditāciju.

Ja jums joprojām ir grūtības aizmigt vai uzturēt miegu, konsultējieties ar savu ārstu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.