×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. marts, 2014
Drukāt

Pīters Broderiks palīdzēs tapt Doma vitrāžai

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 18. martā pulksten 19:00 Rīgas Domā notiks biedrības “Ascendum” atbalstītā projekta “Mans Doms” organizētais Pītera Broderika (Peter Broderick) koncerts, piedaloties “Sinfonietta Rīga” stīgu kvartetam un Emīla Dārziņa jauktajam korim, portālu LA.lv informēja “MansDoms” projekta vadītājs Gatis Vectirāns.

Visi ienākumi no nopirktajām koncerta biļetēm tiks novirzīti Rīgas Doma jaunās vitrāžas “Ar degsmi par brīvu Latviju” izveidei.

Pasaulē atzītais amerikāņu dziesminieks Pīters Broderiks, kas ne tikai veiksmīgi darbojies dāņu indiroka grupā “Efterklang”, bet arī turpina papildināt savu soloalbumu skaitu, Latvijā koncertēs otro reizi. Tomēr šoreiz mūziķis koncertam izvēlējies neierastu vietu – Rīgas Domu, kur uzstāsies kopā ar Latvijas mūziķiem – “Sinfonietta Rīga” stīgu kvartetu un Emīla Dārziņa jaukto kori.

“Šajā koncertā man pirmo reizi būs iespēja izpildīt vairākas dziesmas no mana pirmā albuma “Float”. Ar stīgu un kora palīdzību, es beidzot tās spēšu atskaņot koncertā. Tāpēc vakara pirmajā daļā izskanēs pieci “Float” albuma skaņdarbi, bet otrajā daļā tiks atskaņotas vairākas jaunas vokālās mūzikas kompozīcijas, kuras es izpildīšu kopā ar kori un stīgām. Uzstāšanos Rīgas Domā kopā ar šiem mūziķiem uzskatu kā neatkārtojamu izdevību,” par tuvojošos koncertu stāsta pats Broderiks.

Pīters Broderiks ir amerikāņu mūziķis, kas darbojas ļoti plaša spektra muzikālajos virzienos. Mākslinieks ir veidojis skaņdarbus gan elektroakustiskajā un eksperimentālajā, gan folkmūzikas, gan akadēmiskajā un ambient žanrā, turklāt veidojis skaņu celiņus arī filmām un dejas izrādēm. Mūzikas pazinēji stāsta, ka Broderika muzikālajam skanējumam raksturīgs nepiespiests, romantisks un atmosfērisks pieskāriens.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+