×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. decembris, 2012
Drukāt

Planētu sistēma ap sauli – Rīgas rātsnamu

Foto - LETAFoto - LETA

Daži ļaudis pāragri grib uzpūst ugunsgrēku, apgalvojot, ka tā saucamie latviskie spēki būtu jau zaudējuši Rīgas domes vēlēšanās, jo, lūk, neesot izdevies sastādīt vienotu latviešu sarakstu. Sacensība lāgā nav sākusies, bet spēlīte esot paspēlēta. Tā kāds ieminējies, un šis sagudrojums tagad, kā mēdz teikt, dominē publiskajā telpā.

 

Mīļie tautieši, pie kura drēbnieka jūs esat redzējuši šādu piegrieztni – “Vienota latviešu partija”! Tā būtu dabas rotaļa vai astotais pasaules brīnums, ja šo politisko piramīdu uzceltu, jo pat Tautas frontē plūcās un centās sasniegt ievērojamu stāvokli uz citu biedru rēķina, un tas stāv ārpus manas saprašanas, kā mūsdienās varētu vienoties pašreizējās partijas, kaut tās dala pajas vienā koalīcijā un goddevīgi otrus uzrunā par “partneriem”. Vienots saraksts – tāds taču būtu liekams par valsts aizsargājamu kultūras pieminekli!

Nedomāju vis, ka vajadzētu uztraukties, ja Nacionālā apvienība uzlikusi vienu listi, “Vienotībai” būs sava komanda, un varbūt zatlerieši ar ceļamkrānu arī kaut kādu konstrukciju sastellēs. Atlikušajā termiņā tas darītu raizes un būtu apbēdinoši vienīgi Nilam Ušakovam, jo vienudien viņu gribēs uzdurt uz dakšiņas nacionālie konkurenti, un Nils vēl nebūs attapies, kad viņu jau nesīs uz Sarmītes Ēlertes ēdamistabu.

Ja, piemēram, rīdziniekam kaut kādu sevišķu iemeslu dēļ nepatīk “Vienotības” 1. numura portrets un Ziemeļu zvaigznes ideja – lūdzu, tad šis estēts Rīgas izdaiļošanu drīkst uzticēt Baibai Brokai. Un otrādi. Te nav tik smagas izšķiršanās un nopietnas starpības, kā – kurš ātrāks – zirgs vai mašiņš?

Galvenais, lai svaru kausos izdodas nodrošināt pārsvaru kopsummā un domi ieņem nacionāli noskaņoto spēku koalīcija. Protams, balsis nedrīkst izputināt, tās nav jānodod visādām vanckaru un steigā dibinātām zicpartijām – “Par gaišo nākotni”, “Par zaļo ideju” un tamlīdzīgiem nulles tipa personāžiem. Ļoti rūpīgi būs jāizvērtē Reformu partijas piedāvājums, jo šie gaišumiņi neilgā pastāvēšanas laikā paguvuši nostrādāt dažu labu traku numuru, pēc kura vēlētāju uzticība reformistiem ir stipri saļodzījusies, un nav izslēgts, ka, nobalsojušajiem par zatleriešiem, arī šai reizē otrā dienā gribēsies kaut ko sāļāku. Uzmanieties, ieskatoties jo cieši šo kungu kārtīs, pirms ielaižaties spēlē.

Ilgos gados latviešu vēlētājs ir gauži labi izaudzināts un izglītots, kaut nācies arī apdedzināties. Viņš redzeslokā pareizi novērtēs arī to planētu sistēmu, kura nākamgad riņķos ap sauli – Rīgas rātsnamu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+