×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. jūlijs, 2013
Drukāt

Plenērs kā enerģijas koncentrēšana 


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Zīmētāju un gleznotāju plenērs Liepājā katru gadu vasaras plaukumā, pateicoties mākslinieka Aivara Kleina un viņa ģimenes uzņēmībai, kļuvis par stabilu tradīciju. Šogad tas notiek jau 18. reizi un ar nosaukumu “Liepājas marīna” risinās sesto gadu. Šoreiz – ar devīzi “Atmuitots”. 


 

Šogad pirmo reizi plenēristi varēja izvēlēties – strādāt brīvā dabā vai arī darbnīcās, kas ierīkotas bijušajā Muitas ēkā kanāla malā. Tas, ka mākslinieki tikuši pie jumta virs galvas, krietni samazinājis organizatoru stresa līmeni, kas katru gadu visai pamatīgs, jo gleznošanu un darbu izstādīšanu brīvā dabā ļoti ietekmē laika apstākļi, neslēpj A. Kleins. 
Senatnīgā ēka kanālmalā arī stratēģiski izdevīga, lai plenēram piesaistītu tūristu uzmanību. Visai liels bijis tūristu pulks no Krievijas, kuri mākslas jomā zinoši un erudīti. 
vecā Muitas ēka iepatikusies dienvidkorejiešu izcelsmes māksliniekam Klemensam Beungkunam Sou, kurš ir arī arhitekts. Viņš šajā plenērā tiek minēts kā rekordists, jo tapuši aptuveni 150 darbi. Tiesa gan – lielākā daļa nelielā formātā, pārsvarā sieviešu plikņi.

Vēl viens jauninājums – profesionālajiem māksliniekiem piepulcējušies vairāki desmiti bērnu – pirmo reizi paralēli darbojusies “Mazā marīna”, ko pārraudzīja Liepājas Bērnu mākslas skolas vadītāja Ilze Elizabete Rasa.

Pieaugušie un bērni vienu dienu strādājuši arī visi kopā. Visaizraujošāk bijis veidot smilšu skulptūras, stāsta 11 gadus vecais “Mazās marīnas” dalībnieks Rūdolfs Kuncītis. “Jebkura radoša izpausme ir tikai apsveicama,” uzskata Rūdolfa mamma Iveta.

“Ir mākslinieki, kas brauc daudzus gadus, audzinu arī jaunos, lai viņi apjauš, ka tā nav izklaide. Jo vienai daļai skatītāju un arī mākslinieku liekas, ka plenērs ir tāds kā atpūtas nams. Ir pat mākslinieki, kas neiztur, jo tas ir ļoti koncentrēts darbs,” stāsta A. Kleins.

Plenēra noslēgumā tika sarīkota izstāde, darbi vērtēti, vārdu sakot gan skatītājiem, gan profesionāļiem.

Līdz septembrim viesnīcas “Promenade Hotel” izstāžu galerijā apskatāma plenērista – mākslinieka Mārtiņa Krūmiņa – personālizstāde “Sēņu vīns”. Mākslinieks pārliecināts, ka robežas starp abstrakto un reāli atpazīstamo bieži nav strikti noteiktas, un tas atainojas arī viņa darbos. Tiem, kas šovasar nepaguva apskatīt plenēra “Liepājas marīna” izstādi, jāpaciešas līdz martam. Sagaidot Liepājas dzimšanas dienu, par tradīciju kļuvusi plenērā tapušo darbu izlases izrādīšana kādā no pilsētas izstāžu zālēm.

Mākslas plenēra “Liepājas marīna 2013” dalībnieki

No Latvijas: Agnese Krastenberga, Agnija Ģērmane, Aija Bāliņa, Aivars Kleins, Aldis Kļaviņš, Andris Millers, Andris Vītoliņš, Diāna Dimza-Dimme, Ginta Stavrovska, Gita Strazdiņa, Gunta Krastiņa, Ieva Kraule, Ilze Eniņa, Irina Tīre, Ivonna Šervinska, Jānis Judins, Jolanta Basova, Kate Seržāne, Ligita Caune, Ludmila Kolomenska, Margrieta Dreiblate, Patricija Brekte, Pauls Spridzāns, Renārs Šliseris, Sandra Strēle, Valdis Mackars, Mārtiņš Krūmiņš, Valērijs Baida, Vilnis Bulavs.

No Lietuvas: Andrjus Mosiejs, Giedre Riškute.

No Igaunijas: Nadežda Černobaja, Pēters Krosmans.

No Azerbaidžānas: Mirteimurs Mamedovs.

No Dienvidkorejas/Austrijas: Klemenss Beungkuns Sou.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+