×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
18. decembris, 2012
Drukāt

Policija aizturējusi uzbrucēju par cilvēku saduršanu Olainē

Foto - StoxchngFoto - Stoxchng

Valsts policija par uzbrukumu sešiem Olaines iedzīvotājiem vakar aizturējusi kādu personu un vakar no rīta notvertais vīrietis nav bijis nozieguma vaininieks, ziņoja LNT Ziņas.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis aģentūrai LETA šādu informāciju nevarēja pagaidām apstiprināt, taču norādīja, ka policija par jaunumiem šajā lietā informēšot, tiklīdz tā varēšot.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins intervijā LTV raidījumam “Panorāma” teica, ka vakar ap plkst.20 policija par uzbrukumiem Olainē aizturējusi 1966.gadā dzimušu agrāk netiesātu vīrieti, kurš bijis policijas redzeslokā par zādzību izdarīšanu.

“Mums ir pārliecība ka šobrīd aizdomās turētais izdarījis noziegumus,” norādīja Grišins.

Attiecībā uz vakar no rīta aizturēto vīrieti – viņš, pēc policijas domām, pastrādājis analoģisku noziegumu pirms nedēļas. “Šis noziegums bija līdzīgs pēc izdarīšanas veida šai sērijai,” uzsvēra Grišins.

Grišins aģentūrai LETA pastāstīja, ka 1966.gadā dzimušais vīrietis aizturēts Olainē. Precīzu datu Grišinam vēl nebija pieejami, taču viņš pieļāva, ka aizturētais ir olainietis.

Viņš pastāstīja, ka Olainē pirms aptuveni nedēļas noticis vēl līdzīgs uzbrukums, kurā cietis kāds vīrietis, kurš toreiz nebija vērsies policijā. Izmeklējot šo lietu policija aizturēja 1975.gadā dzimušo vīrieti, taču noskaidrojies, ka ar vakardienas uzbrukumiem viņš nav saistīts.

“Aizvakar bija sadurti seši cilvēki un pa nakti izmeklējot šo lietu policijas rīcībā nonāca informācija, ka nedēļu atpakaļ analoģisks uzbrukums noticis, bet policijai par to oficiālu ziņu nebija. Tad mēs noskaidrojām iespējamo cietušo, kurš apstiprināja, ka uzbrukums viņam bijis, taču viņš policijā nav vērsies. Mēs ierosinājām kriminālprocesu un aizturējām 1975.gadā dzimušo vīrieti. Nenoliedzami viena no versijām bija, ka viņš varētu būt saistīts ar vakardienas uzbrukumiem, bet nu izmeklēšanas laikā noskaidrojām, ka viņš ar šiem noziegumiem nav saistīts,” klāstīja Grišins.

Pirms aptuveni nedēļas notikušais uzbrukums, iespējams, saistīts ar personīgajiem motīviem – nepatiku pret cietušo, norādīja Grišins.

Svētdienas nozieguma motīvus policija skaidros izmeklēšanā, taču Grišins nenoliedza, ka vismaz vienā gadījumā sievietei bija somiņa izrauta no rokām. “Laupīšanas apakšā figurē, taču vai tas bija galvenais vadmotīvs skaidrosim izmeklēšanā,” uzsvēra Grišins.

Policija joprojām Olainē turpinot strādāt pastiprinātā režīmā, taču, kliedējot baumas, Grišins norādīja, ka analoģisku noziegumu šodien Olainē nav bijis.

Valsts policija vakar preses konferencē paziņoja, ka par minētajiem uzbrukumiem aizturēts 1975.gadā dzimis vīrietis – Olaines iedzīvotājs, kurš nav agrāk tiesāts, taču ir iepriekš nonācis policijas redzeslokā par miesas bojājumu nodarīšanu. Tajā pašā laikā, lai pārliecinātos, ka aizturētais tiešām ir saistīts ar šiem uzbrukumiem un iedzīvotājiem radītu drošības sajūtu, policija arī šodien pastiprinātā režīmā strādā Olainē.

Policija paziņoja, ka uzbrukumi sešiem Olaines iedzīvotājiem svētdien, visticamāk, pastrādāti laupīšanas nolūkos, tomēr policija arī neizslēdz iespēju, ka šie noziegumi izdarīti psihisku problēmu dēļ, lai gan aizturētās personas vārds psihiatru uzskaitē nav atrodams.

Jau ziņots, ka visi sadurtie cilvēki – divas sievietes un četri vīrieši – patlaban atrodas slimnīcā. Daļai no viņiem veiktas operācijas dzīvības glābšanai. Policija cer, ka cietušie atlabs. No uzbrucēja rokas cieta 1995.gadā dzimis puisis, 19 gadus vecs puisis, 1965.gadā dzimusi sieviete, 41gadu veca sieviete, kā arī 1977.un 1971.gadā dzimuši vīrieši.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+