Latvijā
Kriminālziņas

Policistei par bezdarbību Ivana meklēšanā paziņo sodu4

Ekrānšāviņš no skaties.lv

Policistei, kuru apsūdzēja bezdarbībā piecgadīgā Ivana Berladina meklēšanas lietā, tiesas priekšā nebūs jāstājas, raksta portāls “liepajniekiem.lv”.

Kā vēsta medijs, izvērtējot lietas materiālus un apstākļus, kā arī to, ka apsūdzētā savu vainu izdarītajā atzinusi un to nožēlo, prokurors viņai kā sodu piemērojis piespiedu darba stundas.

Likumā par šādu nodarījumu paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pat pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Saistītie raksti

Mazā Ivana pazušana Latviju satricināja pērn. Meklēšana Grobiņas novada Dubeņos un apkārtējā teritorijā tika uzsākti tikai 2017. gada 9. jūlijā, un 11. jūlijā zēnu meža masīvā atrada jau mirušu. Vēlāk ekspertīzē tika secināts, ka nāve iestājusies no vispārējas organisma atdzišanas pazeminātas temperatūras iedarbībā.

Policija 2. jūlijā, kas bija diena pēc zēna pazušanas, telefoniski bija saņēmusi vairākus zvanus par iespējamo zēna atrašanās vietu – Dubeņos. Taču tā netika nodota tālāk un Dubeņos meklēšana sākās tikai pēc vairākām dienām.

Pēc notikušā šo policijas darbinieci no dienesta atbrīvoja.

LA.lv