×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
28. jūlijs, 2015
Drukāt

Polija nepievienosies “degošajai” eirozonai (1)

zloti-nauda-polija

Polija nekad nepievienosies “degošajai” eirozonai, paziņojis Polijas Centrālās bankas pārvaldnieks Mareks Belka, brīdinot, ka “pasaulei sāk pietrūkt munīcijas, lai cīnītos ar nākamo finanšu krīzi”.

Polijas galvenais baņķieris Belka, kurš agrāk bijis gan valdības vadītājs, gan finanšu ministrs, intervijā aģentūrai “Reuters” atzīmēja, ka politiskā un finanšu krīze Grieķijā ir vājinājusi uzticību vienotajai valūtai. “Nevajadzētu steigties, kad vēl nāk dūmi no mājas, kas dega. Tā rīkoties nav droši. Kamēr eirozonai ir problēmas ar dažām no tās dalībvalstīm, neceriet uz mūsu aizrautību pievienoties,” teica Belka. Lieliski izglītotais ekonomikas profesors brīdināja, ka pasaulei sāk pietrūkt munīcijas, lai cīnītos ar nākamo finanšu krīzi.

“Mums nav izvēles, lai samazinātu aizdevumu likmes. Vēl mazāk valstīm ir finansiāla iespēja iejaukties finanšu tirgos, tāpēc mēs esam mazāk sagatavoti nākamajai krīzei,” teica Polijas Centrālās bankas pārvaldnieks. Pēc viņa vārdiem, Polija, kam pēc ES līgumiem ir jāpievienojas eirozonai, neieviesīs eiro vēl daudzus gadus. Viņaprāt, interese par eiro varētu vēl vairāk mazināties, ja politiskā vide turpinās virzību uz labējo flangu.

Mareks Belka, Starptautiskā valūtas fonda Eiropas nodaļas bijušais vadītājs, uzskata, ka eirozonai ir risks iekļūt apburtā loka slazdā, kur ciešāka fiskālā integrācija ir apgrūtināta, jo ir nesaskaņas par strukturālajām reformām un taupīgumu. Viņaprāt, ir jāizveido ciešāka savienība vienas paaudzes laikā, lai nepieļautu bloka zvārošanos no krīzes uz krīzi.

Polijas galvenais baņķieris uzskata, ka Grieķijai, tāpat kā Polijai deviņdesmitajos gados, būtu jāsaņem parāda atlaide, lai varētu nodrošināt ilgtspējīgu ekonomikas attīstību. Belka piebilda, ka politisku apsvērumu dēļ viņš to dēvētu par Grieķijas parāda restrukturizēšanu, nevis parāda atlaišanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas nozīme – neļaus sevi aplaupīt.
    Ar ko poļus arī apsveicu !

Draugiem Facebook Twitter Google+