Mobilā versija
-0.7°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
4. aprīlis, 2015
Drukāt

Polija piemin 75.gadskārtu kopš Katiņas slaktiņa (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Polija piektdien pieminēja 75.gadskārtu kopš Katiņas slaktiņa, un piemiņas ceremonijās piedalījās gan prezidents Broņislavs Komorovskis, gan citas valdības amatpersonas.

Galvenā piemiņas ceremonija notika pie Nezināmā karavīra kapa Varšavas centrā.

“Mūsu brīvība ir vairāku poļu paaudžu pūliņu rezultāts,” savā uzrunā uzsvēra Komorovskis, piebilstot, ka “20.gadsimts nav pieredzējis citu tādu noziegumu kā Katiņā pastrādāto.”

No 1940.gada 3.aprīļa padomju iekšlietu karaspēks noslepkavoja vairāk nekā 22 000 poļu armijas un policijas virsnieku, ārstu, profesoru, priesteru un citu intelektuālās elites pārstāvju, kas tika sagūstīti pēc padomju armijas iebrukuma Polijā 1939.gada 17.septembrī. Pirmās gūstekņu masu slepkavības notika Katiņas mežā.

Polijas aizsardzības ministrs Tomašs Semoņaks piektdien norādīja, ka šī gada piemiņas pasākumi ir svarīgi ne tikai armijai, bet arī sabiedrībai kopumā.

Šogad Varšavas Citadelē paredzēts atklāt arī jaunu Katiņas slaktiņa upuriem veltītu muzeju.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Demokratisks ieteikums Atbildēt

    Plus piemineklis lidaparatam’2010 ar visiem, kas tur bija…

  2. … Nekad, kaut kas tik necilvecisks nedrikst atkartoties, ne Polija … ne Latvija … !

    … Nekad nedrikstam ne aizmirst, ne piedot vainigajiem …

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+