Latvijā
Izglītība

Praktikantiem valsts pārvaldē ar ārzemēs iegūtu izglītību maksās 1421 eiro mēnesī 3

Foto- Fotolia

Valdība otrdien piešķīra 13,2 tūkstošus eiro jauniešu stažieru atalgojumam valsts pārvaldē, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabinetā.

Reemigrācijas atbalsta pasākumu plāna viens no virzieniem ir “Augsti kvalificēta darbaspēka piesaiste” ar pasākumu – īstenot reemigrācijas pasākumus Latvijas valstspiederīgo absolventu piesaistei darbā valsts tiešās pārvaldes iestādēs, kā arī komunikācijai ar ārvalstīs dzīvojošiem cilvēkiem, kuri vēlas atgriezties Latvijā.

Valsts kanceleja iepriekš sagatavoja to pārvaldes darbības jomu sarakstu, kurās prioritāri nepieciešami augsti kvalificēti speciālisti ar ārvalstīs iegūtu augstāko izglītību, un nodrošināja atlases procesu. Rezultātā tika izvēlēti seši pretendenti, ar kuriem iestāde un Valsts kanceleja noslēdza trīspusēju līgumu.

Jaunie speciālisti būs nodarbināti: Konkurences padomē un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā; Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrā; Fiskālās disciplīnas padomē; Lauku atbalsta dienestā; Valsts administrācijas skolā.

Prakses laikā stažierim par veiktajiem pienākumiem maksās 1421 eiro mēnesī.

Savukārt 39 829 eiro reemigrācijas pasākumu īstenošanai – komunikācijai ar ārvalstīs dzīvojošiem cilvēkiem, kas vēlas atgriezties Latvijā.

Jau ziņots, ka Valsts kanceleju iepriekš pārsteidza jauniešu aktivitāte reemigrācijas programmā ” Darbs valsts pārvaldē”, kur mēnesī jaunietim plānots maksāt tūkstoš eiro pēc nodokļu samaksas.

Februārī norisinājās pieteikšanās, kuras mērķis bija piesaistīt praksei valsts pārvaldē 10 jauniešus. 50 no 143 saņemtajiem pieteikumiem bija atceļojuši no Lielbritānijas. Kopumā pieteikumi saņemti no jauniešiem, kuri augstāko izglītību ieguvuši 20 valstīs.

Saistītie raksti

Kancelejā uzskatīja, ka tas ir negaidīti augsts rādītājs, kas apliecina jauniešu vēlmi atgriezties Latvijā un strādāt tās labā.

Iegūtās aptaujas rezultāti liecina, ka 33% ārzemēs pastāvīgi dzīvo mazāk nekā divus gadus. Divus līdz četrus gadus ārzemēs pavadījuši 29% respondentu, savukārt četrus līdz septiņus gadus – 20% respondentu. 18% jeb 389 no testu aizpildījušajiem lietotājiem norādījuši, ka ārzemēs dzīvo vairāk nekā septiņus gadus.

LA.lv