Latvijā
Politika

Prasa sasaukt valdības ārkārtas sēdi saistībā ar Rimšēviču12

LETA

“Vienotības” valde aicina Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) nekavējoties sasaukt valdības ārkārtas sēdi, lai skaidrotu sabiedrībai situāciju Latvijas banku un finanšu sektorā pēc izskanējušās informācijas par aizdomām saistībā ar Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča rīcību, ko izmeklē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), – aģentūru LETA informēja partijā.

“Vienotības” priekšsēdētājs Arvils Ašeradens sociālajā tīklā “Twitter” pauda viedokli, ka “pēc tik nopietnām aizdomām” Latvijas Bankas prezidentam būtu nekavējoties jāaptur sava amata pilnvaras vismaz uz izmeklēšanas laiku.

“Vienotības” paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem pausts, ka Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) vadībai, premjeram, finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (ZZS) būtu nekavējoties sabiedrībai jāskaidro pēdējā laika satricinājumi banku un finanšu sektorā – gan ASV izmeklētāju asos paziņojumus attiecībā uz “ABLV Bank”, gan pašlaik notiekošo ap Latvijas Bankas prezidentu.

“Ziņas par to, ka Latvijas Bankas prezidenta darba vietā un dzīves vietā notikusi kratīšana un viņu turpina pratināt KNAB izmeklētāji, raisa ļoti nopietnas bažas par situāciju banku un finanšu sektorā kopumā,” norāda Ašeradens.

Kā ziņots, Rimšēviča darbavietā un privātīpašumā Langstiņos Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vakar, 16.februārī, veicis kratīšanu, liecina LTV Ziņu dienesta rīcībā esošā informācija.

Latvijas Banka aģentūrai LETA komentārus nesniedza, norādot, ka par KNAB izmeklējošām darbībām atbildes var sniegt pats birojs. KNAB aģentūrai LETA ne apstiprināja, ne noliedza izskanējušo informāciju saistībā ar pēdējā laikā veiktajām izmeklēšanas darbībām. “KNAB sniegs papildus ziņas un skaidrojumu tiklīdz tas būs iespējams, neapdraudot izmeklēšanu,” teica KNAB pārstāve Laura Dūša.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija arī liecina, ka aizturēts uzņēmējs Māris Martinsons. Personu var aizturēt uz 48 stundām, pēc tam tiesībsargājošajām institūcijām jālemj vai un kādu drošības līdzekli piemērot.

Gan Ministru prezidents, gan finanšu ministre KNAB veiktās darbības aģentūrai LETA nekomentēja. Reizniece-Ozola aģentūrai LETA sacīja, ka viņa nav tiesīga komentēt KNAB darbības, līdzīgi arī Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars norādīja, ka premjers nevar notikušo komentēt.

LA.lv