×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. jūnijs, 2012
Drukāt

Prasīs slēgt gaisa piesārņotājus

Ņemot vērā gaisa kvalitātes mērījumus, kas liecina, ka pēdējo nedēļu laikā Rīgā, īpaši Vecmīlgrāvī un Sarkandaugavā, pārsniegta kancerogēnās vielas – benzola – koncentrācija gaisā, un tam cēlonis, iespējams, meklējams ostas teritorijā strādājošo terminālu darbībā,

Rīgas vicemērs Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks vakar tikšanās laikā uzdevis Rīgas domes vides speciālistiem jau uz nākamo ostas valdes sēdi gatavot priekšlikumus konkrētai rīcībai, lai šo situāciju pēc iespējas ātrāk novērstu.

 

Vicemērs rosinās jau nākamajā Rīgas brīvostas valdes sēdē lemt par gaisa kvalitātes kontroles iekārtu iegādi un uzstādīšanu pilnīgi visos ostas teritorijā esošajos bīstamo kravu terminālos, tādējādi nodrošinot regulāru un sistemātisku gaisa kvalitātes monitoringu ostā. “Ja tiks konstatēti nopietni vides pārkāpumi, prasīsim atbildīgajām valsts institūcijām nekavējoties pārtraukt šo uzņēmumu darbību visā ostas teritorijā,” apgalvo Ameriks. Saskaņā ar spēkā esošo kārtību patlaban vienīgā institūcija, kas tiesīga pieņemt lēmumus par Rīgas ostas terminālu slēgšanu, ir Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvalde.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+