×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
24. jūlijs, 2016
Drukāt

Premjera dēls atgriezīšoties Latvijā, kad būs darba iespējas specialitātē (22)

Ekrānšāviņš no Latvijas Institūta mājas lapasEkrānšāviņš no Latvijas Institūta mājas lapas

Aicināt cilvēkus, kuri savulaik ir devušies darba gaitās uz ārzemēm, atgriezties Latvijā ir liela atbildība un valdības uzdevums ir radīt iespējas jaunu darba vietu izveidei, Latvijas Institūta iniciatīvu komentējis Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Lai cilvēki atgrieztos, viņiem ir jābūt pārliecībai par savu nākotni, par darba vietu pieejamību, par iespēju nodrošināt ģimeni. Tādējādi pašlaik valdības uzdevums ir radīt iespēju jaunu darba vietu izveidei un tieši ar šo jautājumu tiek arī strādāts, par šādu premjera viedokli aģentūru LETA informēja viņa preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Ministru prezidents arī norāda – ir būtiski, lai cilvēki, strādājot ārvalstīs, nepazaudētu savas profesionālās iemaņas un, atgriežoties Latvijā, spētu dot savu ieguldījumu tautsaimniecības attīstībā.

Valdības vadītājs esot pārliecināts, ka viņa dēls – jaunais zinātnieks, kurš specializējies fundamentālajā fizikā un tagad strādā Vācijā, – noteikti atgriezīsies Latvijā, kad šeit būs darba iespējas viņa specialitātē. Pašlaik iespēju strādāt kā zinātniekam savā specialitātē Latvijā viņam neesot.

Kā ziņots, Latvijas Institūts (LI) ir sācis sociālu kustību “#GribuTeviAtpakaļ”, aicinot Latvijas iedzīvotājus ar personīgu un emocionālu vēstījumu uzrunāt emigrējušos tuviniekus un draugus. LI direktore Aiva Rozenberga sacīja, ka Latvijas cilvēki ir saistīti vienotā sociālā asinsritē un šajos nemierīgajos laikos mums vienam par otru, par savējiem ir jārūpējas.

Kustībā “#GribuTeviAtpakaļ” aicināts iesaistīties katrs interesents personīgi, LI tikai piedāvā rīkus un kanālus vēstījuma izplatīšanai.

Ja iedzīvotāji vēlas tai pievienoties, LI aicina sekot informācijai institūta sociālās vietnes “Facebook” kontā “Kaut kas mīļš no Latvijas” un mājaslapā “li.lv” vai sūtīt savus personīgos video, audio vai tekstuālos vēstījumus tuvajiem cilvēkiem, pievienojot tēmturi “#GribuTeviAtpakaļ”.

Savukārt laikraksts “Diena” vēstīja, ka vadoši Latvijas politiķi, kuru bērni dzīvo ārzemēs, negrasās viņus mudināt atgriezties Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Premjera teksts par dēlu un viņa neatgriešanās iemesliem nav valsts vadītāja cienīgs. Jutos ļoti slikti to klausoties.

 2. pietiek pirst dīvānā Atbildēt

  Ejiet kakāt ar visu savu atgriezšanos/neatgriezšanos,paši izlaupījāt, paši …….

 3. Ja gribat dabūt cilvēkus atpakaļ, tad vienīgā iespēja ir dot drošības sajūtu tiem, kuri vēlas atgriezties un dibināt paši savas mazās zemnieku saimniecības. To izdarīt valsts ir spējīga. Savukārt iepirkumus no šīm mazajām saimniecībām var organizēt pagastu līmenī un tālāk piedāvāt lielas preču partijas jau vairumtirgū, īpaši bio produktus priekš ārzemēm.

 4. Garām pats uzstādījums; vadībai nav jārada darba vetas, bet gan jānodrosina tādi apstākļi “visā laukumā”, lai tādas te rastos. Sekas: Pagaidām ražo vien kontrolieru barus un papildina savējo birokrātu rindas tikai vairumā, jo neko citu jau paši neprot…. “Kā var nesolīt ?”- tajā stilā.
  🙁

 5. atgriezisies, atgriezisies Atbildēt

  kad jau sanjems Pensiju no tas valsts, kura tagad dzivo, strada! Un tad, kad pienaks Pensijas gadi, shi EU sakartota valsts maksas vinjam/Mums Pensiju, Mes varbut biezjak uzturesimies Latvija. Vienigais ja Latvija galigi nebus Parkrievota! Luk, Padomju cirka vieta, kadreiz bus Musulmanju Mosheja!

 6. Nu nebūs nekādas iespējas atgriezties.Jo Latvijā nebeigs maksāt aplokšņu algas, uzņēmēji nepārtrauks blēdīties un netiks ieviests progresīvais nodoklis.Minimālā alga kāps par dažiem eiro. Latvijas uzņēmēju lobijs nepieļauj nekādas izmaiņas, kas pazeminātu viņu milzu ienākumus. Visu laiku tiek izdomāts par Latvijas īpašajiem apstākļiem. Redziet, pat nedrīkstot darba sludinājumos uzrādīt darba algas lielumu. Bet kāpēc citās valstīs to visu jau sen dara?

 7. Vai nav kauns bezatbildīgi aicināt citus atgriezties bez darba piedāvājuma, ja savu cukuriņu glabā ārzemēs?

 8. Vai nav kauns bezatbildīgi aicināt citus atgriezties bez darba piedāvājuma, ja savu cukuriņu glabā ārzemēs?

 9. Tas ir Latvijas kauns-premjera dēls neciena savu valsti, bet tēvs vada šo valsti…

 10. Darba nav! Nu skaists aizbildinājums, kaut īstie iemesli ir pavisam citi. Un tie ir: lielāka alga un labāks sociālais un materiālais nodrošinājums nekā Latvijā. Vēl citas privelēģijas! Citiem vārdiem – augstāks dzīves līmenis, ko nodrošinājuši vācieši, angļi, francūži savās zemēs un mūsu bāliņi steidz to izmantot. Tajā pat laikā pašu zemē trūkst darba roku laukos un jaunu prātu pētniecības iestādēs, bet izveicīgākie brauc izmantot tos labumus, ko citi sastrādājuši savās zemēs. Un tā stimulē tur neapmierinātību un rada problēmas pašā ES, līdz valstis sāk pamest šo savienību un uzstādīt barjeras šāda veida labumu gūšanai

 11. Gribu tevi atpakaļ – sēdēsi bez darba vai strādāsi par nožēlojamiem grašiem!

 12. manuprāt pareizam sauklim vajadzētu būt šādam: Latvieti, vai tiešām tava dzimtene ir tur, kur ir biezāka desas šķēle?

  • Latvijā taču nav pat plāna desas šķēle . Lai gan nezinu kā ir labāk skolotājam strādāt Latvijā par 600 eiro mēnesī vai Anglijā šķirot zivis par 600eiro nedēļā. Labāk strādāju Latvijā. Taču ja zivis jāšķiro Latvijā par 300 eiro mēnesī vai par 300eiro nedēļā Anglijā ,tad labāk Anglijā. Taču ja ļauj strādāt par skolotāju Anglijā tad arī jābrauc prom.

 13. Nu, tad kāpēc, valdība ir tik duāla !!!!Ja jau reiz valdošās elites bērniem nav ko Latvijā darīt, tad kāpēc mums būtu jāaicina savus piederīgos atgeizties!

 14. viņi ir dumji?

 15. šeit pat sēņu un zemeņu nav tik daudz,kā Īrijā.

 16. ….laba ideja . Mans ar tad reizē ar lai to uz asītes ….

 17. Cik divkosīgi. Mans dēliņš lai strādā ārzemēs,bet jūs,lauķi,atgriezieties, bet daRBA JAU TIK UN TĀ nav.

 18. nu gan muļķīgi sanāk, premjera dēls zinātnieks atbraukt atpakaļ nevar, bet augsti kvalificēti ārsti, zinātnieki un inženieri jāved iekšā no eritrejas un somālijas!
  paši jūs tur valdībā pretrunas nemaniet? jeb visu tautu par galīgiem stulbeņiem uzskatiet?

 19. Kā lai viņi aicinātu savus bērnus atpakaļ, ka paši viņus nosūtīja uz ārzemēm, ne jau viņi paši to varēja izdarīt bez vecāku naudas. Blefo šīs personas un turpinās blefot, jo kam tad vajadzēja rūpēties par darbavietu radīšanu, ja ne viņiem pašiem, kas ilgstoši slauc Latviju un netaisās to beigt.

Draugiem Facebook Twitter Google+