Latvijā
Politika

Premjers: īstais brīdis, lai ZZS sevi pasniegtu vēlētājam pilnīgi citā veidolā61

Foto – Ģirts Zvirbulis

Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) jāpierāda, ka tā spēj dominēt ne tikai pašvaldību līmenī, bet kļūt par līderi arī valsts mērogā, uzrunā ZZS ietilpstošās partijas Latvijas Zemnieku savienība (LZS) kongresā teica Ministru prezidents Māris Kučinskis.

“Ir pienācis īstais brīdis, lai ZZS sevi pasniegtu vēlētājam pilnīgi citā veidolā un tam ir jānotiek gan ar vārdiem, gan ar darbiem. ZZS ir partija, kura iet reformu ceļu ar mērķi vairot visu Latvijas iedzīvotāju labklājību, veicināt valsts attīstību un konkurētspēju Eiropas Savienības mērogā. Mūsu tuvāko gadu uzdevums ir iespējami ātrāk sasniegt Eiropas Savienības dalībvalstu vidējo dzīves līmeni, kas būtu pats spēcīgākais arguments, kas veicinātu daudzu aizbraucēju atgriešanos Latvijā. Mums ir jāpierāda, ka mēs to varam ir izdarīt un valdības līdzšinējais darbs par to skaidri liecina,” teica Kučinskis.

Premjers savā uzrunā arī brīdināja, ka Saeimas vēlēšanu tuvošanās esot pamodinājušas “dažādus politiskos dīvaiņus”.
“Te var atrast gan agresīvus populistus, kuri sola visu atrisināt ātri un uzreiz, visticamāk 24 stundu laikā. Piesakās arī tie, kuri citās partijās neesot saprasti un novērtēti, bet nu no jauna ir gatavi dalīt naudu sev un citiem. Ne jau savu naudu, jo viņiem tādas nav, viņi ir trenēti dalīt visu nodokļu maksātāju naudu. Tomēr ir lietas, kas iepriecina. Visi šie dīvaiņi lamā un apsaukā Zaļo un zemnieku savienību. Kāpēc lamā? Tāpēc, ka redz spēku un pārliecību par kuru paši vien var sapņot,” sprieda premjers. Viņš arī norādīja, ka rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās ZZS pirmo reizi startēs kā Latvijā valdošais politiskais spēks. “Būt varas partijai, tā ir liela atbildība, kuru nedrīkst sīkumaini iztērēt,” norādīja valdības vadītājs.

Māris Kučinskis būs ZZS premjera amata kandidāts arī rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās un Vidzemes saraksta līderis. Latgales sarakstā ar pirmo numuru būs zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Kurzemē – Saeimas deputāts Gundars Daudze, Zemgalē – ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, Rīgā – finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Vairāki LZS pārstāvji un kongresa viesi savās uzrunās slavēja Kučinska valdības īstenotās reformas un uzsvēra, ka partija šobrīd pārdzīvo labākos laikus apvienības vēsturē. LZS biedru skaits pārsniedzis 1500 cilvēkus, apvienības ZZS formātā tai ir premjera amats un četri ministru portfeļi, aizvadītājās pašvaldību vēlēšanās nostiprinātas pozīcijas reģionos, partiju popularitātes reitingos ZZS gozējas augšgalī ar aptuveni 15% atbalstu.

“Taču atrašanās varas un popularitātes zenītā ir bīstama,” brīdināja LZS partneru Latvijas Zaļās partijas priekšsēdētājs Edgars Tavars, atgādinot par tādiem politiskajiem aizgājējiem kā “Latvijas ceļš”, Tautas partija, “Jaunais laiks” un Zatlera Reformu partija. “Vēsture māca, ka lielākā kļūda partijai ir kļūt augstprātīgai, nevērīgai pret kritiku, justies visgudrākajiem un neaizvietojamiem. Tā ir kā inde, kas nogalina politiķus un partijas, pat vislielākās un stiprākās. Tādēļ mums katru dienu sev jāvaicā – vai neesam kļuvuši augstprātīgi, vai neesmu kļuvis lepns?” sprieda Tavars.

LZS priekšsēdētājs Augusts Brigmanis savu uzrunu sāka ar solījumu nekad nekļūt lepnam. Tomēr vienlaikus viņš tāpat kā Kučinskis nelaida garām iespēju paironizēt par mazāk veiksmīgajiem politiskajiem konkurentiem un politiķiem, kuri mētājas pa dažādām partijām, cenšoties nokļūt pie varas. “Aicinu neļaut vēlēšanās piedalīties tiem, kas savās politiskajās izvēlēs kļūdījušies trīs reizes,” skanot smiekliem un aplausiem, rosināja Brigmanis. Tiesa arī viens otrs no LZS jaunpienācējiem tādā gadījumā atrodas uz bīstamas robežas. Piemēram, Saeimas deputāts Viktors Valainis, kurš nesen pievienojās ZZS frakcijai, paguvis sabūt Zatlera reformu partijas, tā saucamā “Olšteina sešinieka” un Jēkabpils Reģionālās partijas rindās. Neskatoties uz šo politisko pagātni, V. Valainis vēlēšanās startēs no ZZS saraksta Zemgalē.

LZS kongresā, kurš tradicionāli norisinās Jelgavas pilī, šodien paredzēts pieņemt jauno partijas programmu “100 punkti Latvijas simtgadei”. Tajā apkopoti priekšlikumi Latvijas valsts un sabiedrības tālākai izaugsmei, uzsvaru liekot uz tādiem jautājumiem kā sabalansēta reģionu attīstība un ekonomiskā aktivitāte novados, sociālā drošība un veselības aizsardzība, Latvijas interešu aizstāvēšana Eiropas Savienībā un starptautiskā mērogā.

LZS kopā ar Latvijas Zaļo partiju veido politisko apvienību Zaļo un zemnieku savienība, kurai ir noslēgti sadarbības līgumi arī ar Liepājas partiju, partiju “Latvijai un Ventspilij”, Daugavpils novada partiju un politisko novada attīstības biedrību “Līvāni”.

Galerijas nosaukums
LA.lv