×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. aprīlis, 2012
Drukāt

Premjers: referendumam par nepilsoņu tiesibām vēlēt pašvaldības nav pamata

nepilsonu_kampana

Nav pamata rīkot referendumu par nepilsoņu tiesībām piedalīties pašvaldību vēlēšanās, jo visiem, kas to vēlas, ir iespēja iegūt latvijas pilsonību. Tā LNT raidījumā “900 sekundes” trešdienas rītā norādīja premjers Valdis Dombrovskis.

“Šādas aktivitātes ir nepamatotas, jo jebkuram nepilsonim ir iespējas iziet naturalizācijas procesu un iegūt pilsonību,” uzsvēra valdības vadītājs.

Viņš arī atgādināja, ka koalīcija pirmdien jau vienojusies atbalstīt likuma grozījumus, kas paredz ieviest jaunu regulējumu referendumu ierosināšanai un aģitācijas regulēšanai.

Grozījumu skatīšana likumā “Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu” otrajā no trīs lasījumiem iekļauta Saeimas šīs ceturtdienas sēdes darba kārtībā. Saeimas Juridiskā komisija, gatavojot likumprojektu “Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu” izskatīšanai Saeimā otrajam lasījumam, ir atbalstījusi atteikšanos no valsts apmaksāta parakstu vākšanas posma referenduma ierosināšanai. Tas var nozīmēt, ka kādas iniciatīvas autoriem pašiem vajadzēs savākt desmitās daļas vēlētāju parakstu, kas pašlaik ir Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārziņā.

Jau vēstīts, ka biedrība “Par godīgumu un taisnīgumu” akcijas “Aliens are coming!” (“Svešinieki nāk!”) ietvaros, vēloties panākt nepilsoņu tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās, plāno veidot nepilsoņu parlamentu

Līdz šim ir savākts vairāk nekā tūkstotis no nepieciešamajiem 10 tūkstošiem parakstu referenduma ierosināšanai par Latvijas pilsonības piešķiršanu visiem nepilsoņiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+