×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
8. jūnijs, 2012
Drukāt

Premjers: svarīgi motivēt vecākus pieņemt lēmumu par otrā un trešā bērna radīšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Lai veicinātu demogrāfiskās situācijas uzlabošanos valstī, premjerministrs Valdis Dombrovskis (V) atbalsta viedokli, ka ir nepieciešams motivēt vecākus pieņemt lēmumu par otrā un trešā bērna radīšanu.

Tomēr valdības vadītājs uzskata, ka, lai vecākus motivētu šādam solim, ir nepieciešams risināt praktiskos jautājumus, piemēram, mazināt bērnudārzu rindas, aģentūru LETA informēja Dombrovska preses sekretārs Mārtiņš Panke.

“Ja vecāki viena bērna gadījumā ir saskārušies ar šo šķērsli, to neatrisinot, būs grūti viņus pārliecināt izšķirties par nākamajiem bērniem,” spriež premjers.

Viņš atgādina, ka gan Demogrāfijas lietu padome, gan arī valdība ir lēmusi par virkni dažādiem instrumentiem ģimeņu atbalstam, kas attieksies uz visām ģimenēm, neatkarīgi no bērnu skaita – piemēram, bērnudārzu rindu atrisināšana, kur nākamā gada budžetā pašvaldībām šīm mērķim būs papildus 23 miljoni latu. Tāpat ir pieņemts lēmums par sociālo iemaksu dubultošanu vecākiem, kas kopj bērnus.

LETA jau ziņoja, ka Demogrāfisko lietu padomes sēdē šonedēļ atbalstīts priekšlikums ģimenēm, kurās ir trīs vai vairāk bērnu, par 50% samazināt nekustamā īpašuma nodokli. Nodokļa atlaide tiks piemērota arī tajā gadījumā, ja bērni, sasniedzot 24 gadu vecumu, vēl turpinās studijas. Nekustamā īpašuma nodokļa atlaide pienāksies arī tām ģimenēm, kur bērni dzimuši vairākās laulībās un visi dzīvo vienā īpašumā.

Tikmēr demogrāfs Ilmārs Mežs aģentūrai LETA atzina, ka šis lēmums ir vērtējams pozitīvi, tomēr pie šī lēmuma nedrīkst apstāties, un valstij ir jādomā, kā atbalstīt ģimenes arī ar mazāku bērnu skaitu.

Demogrāfs pauda cerību, ka valdība katru mēnesi nāks klajā ar priekšlikumiem, lai atbalstītu ģimenes, kurās aug bērni, jo īpaši daudzbērnu ģimenes, kas uz saviem pleciem pašlaik iznes Latvijas nākotni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+