Baneris problēmzonā – stāvvietā pie Gaujasmalas peldētavas, Līgatnē, Līgatnes novadā
Baneris problēmzonā – stāvvietā pie Gaujasmalas peldētavas, Līgatnē, Līgatnes novadā
Publicitātes foto

Pret dabas piemēslotājiem problēmvietās cīnīsies ar informatīviem reklāmas stendiem 0

Lai apturētu dabas piemēslotāju nosodāmo rīcību pret vidi un līdzcilvēkiem, ar šodienu 28 Vidzemes un Latgales pašvaldībās, problēmzonās, kur ilgstoši notiek nelegāla atkritumu izmešana, tiek izvietoti informatīvi baneri. Tajos paustais vēstījums „Nemēslo! Mēs šeit dzīvojam!” atgādina, ka piemēslotās vietas nepaliek nepamanītas, un tās rada nepieļaujamus dzīves apstākļus apkārtējai sabiedrībai.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Lasīt citas ziņas

Baneru izvietošana ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), “Latvijas valsts mežu” (LVM), Latvijas Pašvaldību savienības, Vidzemes plānošanas reģiona un “ZAAO” kopīgais ieguldījums Latvijas simtgadei veltītajā vides iniciatīvā “100 darbi Latvijai”.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards uzsver, ka ikvienam iedzīvotājam jāatceras, ka nevietā izmesto atkritumu apsaimniekošana notiek par pašu maksātajiem nodokļiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Jo vairāk līdzekļu pašvaldībai jāatvēl negodprātīgu pilsoņu atstāto atkritumu savākšanai no mežiem, ceļmalām, ezeru krastiem un citām nepiemērotām vietām, jo mazāk naudas paliek dzīves telpas kvalitātes uzlabošanai,” viņš norāda.

VARAM atgādina, ka atkritumu radītājam ir pienākums noslēgt līgumu par sadzīves atkritumu savākšanu ar savas pašvaldības izvēlētu sadzīves atkritumu apsaimniekotāju, kuram ir noslēgts līgums ar pašvaldību. Administratīvo pārkāpumu kodeksā par sadzīves atkritumu radītāja nepiedalīšanos pašvaldības organizētajā sadzīves atkritumu apsaimniekošanā paredzēts naudas sods fiziskajām personām – no 70 līdz 700 euro, bet juridiskajām personām — no 430 līdz 1400 eiro.

Baneri tiek izvietoti visās 28 ZAAO darbības reģiona pašvaldībās, lielākoties ceļmalās, stāvlaukumos, pie peldvietām un mežmalās: Alojas, Amatas, Apes, Baltinavas, Balvu, Beverīnas, Burtnieku, Cēsu, Jaunpiebalgas, Kocēnu, Krimuldas, Līgatnes, Limbažu, Mazsalacas, Naukšēnu, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Rugāju, Rūjienas, Salacgrīvas, Saulkrastu, Smiltenes, Strenču, Valkas, Vecpiebalgas, Viļakas novados un Valmieras pilsētā.

Gatavojoties Latvijas simtgadei, atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “ZAAO” ir uzsācis vides iniciatīvu “100 darbi Latvijai” un aicina iedzīvotājus apvienot savas zināšanas, idejas, prasmīgās darba rokas un resursus, lai līdz 2018. gada 18. novembrim kopīgiem spēkiem paveiktu vismaz 100 nozīmīgus darbus vides labiekārtošanā, izdaiļošanā un izglītībā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.