×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. februāris, 2012
Drukāt

Pret Putinu esot gatavots atentāts

putins9

Krievijas specdienesti aizturējuši divus vīriešus, kuri plānojuši nogalināt Krievijas premjerministru un prezidenta amata kandidātu Vladimiru Putinu, vēsta Krievijas valsts televīzija.

Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs izskanējušo informāciju apstiprinājis, taču pagaidām atteicies to komentēt. Aizturētie darbojušies saskaņā ar Čečenijas bruņoto islāmistu līdera Doku Umarova rīkojumu, ziņo televīzija. Uzrukums ticis plānots Odesā, bet to īstenot bijis iecerēts Maskavā pēc 4. martā gaidāmajām Krievijas prezidenta vēlēšanām.

Ukrainā no Apvienotajiem Arābu Emirātiem caur Turciju ieradušies trīs vīrieši, kas bija saņēmuši “skaidrus norādījumus no Doku Umarova pārstāvjiem”. Viens no šiem vīriešiem janvāra sākumā gājis bojā sprādzienā, kā dēļ arī tika sākta izmeklēšana. “Viņi mums teica – vispirms atbrauciet uz Odesu un iemācieties pagatavot spridzekļus,” valsts televīzijā demonstrētajos kadros stāsta viens no aizdomās turamajiem. “Un tad pēcāk – Maskavā – jūs rīkosiet uzbrukumus komerciāliem mērķiem, bet tad mēģināsiet nogalināt Putinu.” “Galvenais mērķis bija ierasties Maskavā un censties sarīkot Putina atentāta mēģinājumu,” atzina otrs aizdomās turamais. “Termiņš bija pēc Krievijas prezidenta vēlēšanām.”

Viens no aizturētajiem izmeklētājiem atklājis, ka netālu no Kutuzova prospekta, pa kuru ik dienu uz darbu tiek vests Putins, tikušas paslēptas sprāgstvielas. Kāds vārdā neminēts Krievijas Federālā drošības dienesta darbinieks atzinis, ka ar šīm sprāgstvielām būtu pieticis, lai sarīkotu pietiekami spēcīgu sprādzienu. Aizturētie bijuši izsludināti starptautiskajā meklēšanā.

2007. gadā tieši pirms Putina, tobrīd Krievijas prezidenta, vizītes Irānā izplatījās informācija par to, ka pret augsto viesi tiek gatavots atentāts. Toreiz par to ziņoja aģentūra “Interfax”, atsaucoties uz anonīmu avotu Krievijas specdienestos, kurš sacīja, ka šādas liecības sniedzis kāds cilvēks, kurš piezvanījis uz Krievijas vēstniecību Teherānā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+