Sports
Ziemas sports

Mūsu olimpiešu iespētais – prognozes un īstenība1


Par to, lai latvieši no Phjončhanas neatgrieztos bez medaļām, parūpējās Oskars Melbārdis un Jānis Strenga, izcīnot bronzu bobsleja divniekā.
Par to, lai latvieši no Phjončhanas neatgrieztos bez medaļām, parūpējās Oskars Melbārdis un Jānis Strenga, izcīnot bronzu bobsleja divniekā.
Foto – Romāns Kokšarovs/F/64 photo agency

Latvijas nacionālās sporta veidu federācijas, deleģējot savus olimpiešus uz Phjončhanu, katra ceļasomā ielika individuālu uzdevumu. Kurš to izpildīja un kurš ne?

Patiesībā to varētu saukt nevis par uzdevumu, bet drīzāk par prognozi, objektīvi analizējot katra sportista spējas, ieguldīto darbu un pieejamos līdzekļus, gatavojoties ziemas olimpiskajām spēlēm, kā arī, protams, viņu sāncenšu varēšanu un skaitu. Turklāt neviena federācija nepieprasīja konkrētu medaļu vai vietu, bet gan “no – līdz”.

Visaugstākās prasības bija izvirzītas kamaniņu braucējiem Andrim un Jurim Šiciem – no pirmās līdz sestajai vietai ekipāžu sacensībās, un brāļi iekļāvās minimālajā programmā. Bobsleja un skeletona federācija visiem 11 tās delegātiem uzdeva izcīnīt vietu pirmajā desmitniekā, izņemot smagu ievainojumu pārcietušo Leldi Priedulēnu, kurai pienācās atlaide līdz 12. vietai. Taču gan Lelde, gan gandrīz visi pārējie savus uzdevumus paveica ar uzviju, vienīgi Oskara Ķibermaņa pilotētais bobsleja četrinieks finišēja “pa nullēm” – tieši desmitajā vietā.

Ar paceltu galvu no Phjončhanas atgriezās arī ātrslidotājs Haralds Silovs, lai gan noskatīto medaļu distancē ar kopēju startu neieguva taktisku kļūdu dēļ, toties necerēti izcīnīja ceturto vietu 1500 metros. Tāpat savu darbu nevainojami padarīja kamaniņu braucēji Kristers Aparjods un Ulla Zirne, šorttreka slidotāji Roberts Zvejnieks un Roberto Puķītis, biatlonists Oskars Muižnieks, distanču slēpotāji Patrīcija Eiduka, Indulis Bikše un Inga Paškovska, kuru ieņemtās vietas var likties necilas, toties – kādā konkurencē! Turpretī daža priekšlaikus uz goda pjedestāla celtais mūsu biatlona līderis Andrejs Rastorgujevs nevienā no četrām distancēm nespēja finišēt viņam ieplānotajā desmitniekā, vistuvāk tam nonākdams iedzīšanā – 12. vieta.

Savu uzdevumu augstumos nebija vēl 11 mūsu olimpieši, vieniem pietrūka vairāk, citiem – mazāk. Taču atcerēsimies, ka mūsu delegācijā bija ducis olimpisko spēļu debitantu – Roberts Zvejnieks, Oskars Muižnieks, Patrīcija Eiduka, Indulis Bikše, Kristers Aparjods un viņa māsa Kendija, kamaniņu braucējs Artūrs Dārznieks, bobsleja stūmēji Jānis Jansons un Helvijs Lūsis, biatloniste Baiba Bendika, daiļslidotāji Deniss Vasiļjevs un Diāna Ņikitina.

 

LA.lv